Ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinībām 30 gadu jubilejā godināts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra (TMKC) sieviešu koris "Aija", tā mākslinieciskā vadītāja, diriģente Gunta Vite un ilggadējās kora dziedātājas, informē TMKC sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Korim "Aija" Atzinība pasniegta par sasniegumiem un ilggadēju ieguldījumu kora mūzikas popularizēšanā un Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā. Par aktīvu līdzdalību kultūras vērtību radīšanā un nozīmīgu ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un attīstībā, sveicot kora 30. jubilejā ar Atzinībām suminātas ilggadējās dziedātājas – Laima Kuduma un Maira Kalvāne (abas dzied korī kopš tā dibināšanas), Dagnija Kalniņa (korī 27 gadus), Agrita Hanzovska (korī 26 gadus), Antra Berga, Ligita Jēkabsone, Airisa Timofejeva un Ilze Kāle (visas korī 24 gadus), Linda Kravcova un Ieva Šestilovska (abas korī 23 gadus), Eva Smiltniece un Anna Līberte (korī 22 gadus), Inita Kraukle (korī 21 gadu), Evita Jurberga (korī 20 gadus), Maija Vajevska (korī 18 gadus) un Lāsma Ļudobele (korī 16 gadus). Mākslinieciskā vadītāja G.Vite sumināta 30 gadu darba jubilejā gan kā sieviešu kora "Aija", gan sieviešu kora "Priekule" mākslinieciskā vadītāja.

Sieviešu kora "Aija" dziedātājas un diriģente savu mīlestību uz kordziedāšanu un dalību korī "Aija" raksturo sievišķīgi lakoniski: "Caur mūziku bagātināt sievietes iekšējo pasauli, ļauties ceļošanas un sevis pilnveidošanas burvībai. Mūsu moto – "Aijas" brīvas kā kaijas!""

Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinību svinīgā pasniegšana notika koncertzālē "Lielais Dzintars" Liepājas vastspilsētas un Dienvidkurzemes novada sieviešu un vīru koru koncerta "Dziedat, meitas, nu iet koši" izskaņā. Apsveikumus saņēma arī citi jubilāri – aizvadītajā, bet pandēmijas ierobežojumu dēļ publiski nenosvinētajā 30 gadu darba un 50 gadu dzīves jubilejā tika sveikta Nīcas sieviešu kora diriģente Līga Amerika–Ansiņa, kā arī diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadītais Nīcas vīru koris, kam pērnā gada nogalē apritēja 75.gadskārta.