Jau trešdien, 12. maijā, pulksten 17 Zoom platformā notiks pirmais grupas seminārs radošām personām un radošajām savienībām (kultūras NVO) par jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām nodokļu izmaiņām, juridiskiem un grāmatvedības jautājumiem, portālu irliepaja.lv informēja Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) valdes priekšsēdētāja Inga Brūvere.


Uz semināru īpaši aicināti pieteikties visi radošie, kurus skars 2021. gada nodokļu izmaiņas, kā arī visi tie, kas vēlas uzzināt vairāk par RSP jauno konsultāciju programmu. Plašāk par pieteikšanos uz semināru meklē RSP mājaslapā.

Jauno programmu ar bezmaksas konsultācijām radošām personām un radošajām savienībām (kultūras NVO) Radošo savienību padome uzsākusi sadarbībā ar Kultūras ministriju.


Programmas ietvaros konsultācijas tiks sniegtas reizi divās nedēļās grupas semināros Zoom platformā, kā arī rakstiskā veidā, savu jautājumu nosūtot uz e-pastu konsultacijas@makslinieki.lv, un, specifiskos gadījumos, arī individuālu konsultāciju formā. Līdztekus tiks izveidota biežāk uzdoto jautājumu (BUJ) sadaļa RSP mājaslapā, kur būs atrodamas galvenās atbildes uz tipiskākajiem jautājumiem un situācijām.


Konsutācijas sniegs Linda Miezīte, praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos, SIA "Mensarius", SIA "Grāmatvedība biznesam" un "Finanšu kompānija Mensarius" valdes priekšsēdētāja ar praktisku pieredzi grāmatvedības uzskaitē maziem un vidējiem uzņēmumiem, SIA, biedrībām, IK un pašnodarbinātām personām.


Daļa no konsultācijās ietverto tēmu loka radošām personām būs par nodokļu režīmiem un nodokļu nomaksas kārtību, grāmatvedības veikšanu, personas tiesībām un pienākumiem, izvēle starp "pašnodarbinātu personu" un "saimnieciskās darbības veicēju", pašnodarbinātiem prognozēto ienākumu zem 500 eiro mēnesī pieteikšana. Savukārt radošām savienībām (kultūras NVO) – par kultūras NVO pienākumiem sociālo iemaksu veikšanā par nepilnas slodzes darbiniekiem, uz uzņēmuma līguma nodarbinātiem, pašnodarbinātajiem, projektos iesaistītām personām un citiem, kā arī par nodokļu likmēm pēc nodokļu reformas un līgumu veidiem, kādus iespējams slēgt ar fiziskām personām: autoratlīdzības līgums, uzņēmuma līgums, saimnieciskās darbības konts, MUN un citi.

Biedrība Latvijas Radošo savienību padome ir kultūrpolitikas NVO, kurā ietilpst 11 radošās savienības, kas pārstāv vairāk nekā 3000 individuālo biedru. Padomes biedri ir: Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Dizaineru savienība, Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Komponistu savienība, Latvijas Mākslinieku savienība, Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Latvijas Zinātnieku savienība, Latvijas Fotogrāfu savienība un Horeogrāfu asociācija, kā arī Latvijas Rokmūzikas asociācija kā asociētais biedrs. Padome ir lielākā kultūras nozares NVO, kas pārstāv kultūras nozarē strādājošo profesionālās, sociālās un ekonomiskās tiesības un intereses, ir piedalījusies Radošo personu atbalsta programmas un Jaunrades stipendiju mērķprogrammas izveidošanā, regulāri sadarbojas ar nozares profesionāļiem, LR Kultūras ministriju un Valsts Kultūrkapitāla fondu.


Vairāk par nodokļu konsultācijām un citām Latvijas Radošo savienību padomes aktivitātēm var sekot līdzi: makslinieki.lv vai facebook.com/LRSPadome.