Ceturtdien, 20.aprīlī pulksten 17 Aspazijas mājā, Z.Meierovica prospektā 18/20, Dubultos, durvis ver Pētera Taukuļa personālizstāde "Savienojumā ar sevi".


Pētera Taukuļa izstādei "Savienojumā ar sevi" izvēlētie darbi tapuši autortehnikā – kompozīcijas ekspresīvā krāsu gammā veidotas, apvienojot dažādus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus, ar interesantiem tehniskiem risinājumiem, informē izstādes rīkotāji.


Izstādes kuratore Ieva Trillo Pēteri Taukuli, kurš lieliski pārvalda arī klasiskās glezniecības metodes, raksturo kā patiesu brīvmākslinieku: "Es neredzu, ka viņam ir bremzes, robežas. Viņš ir pilnīgi brīvs savās radošajās izpausmēs. Šajā izstādē iekļautie darbi atklāj viņa radītās mākslas savdabību, neparastumu."


Ar šo izstādi noslēgsies 28 gadu cikls Pētera Taukuļa dzīvē, kura laikā mākslinieks centies rast iekšējo mieru, un tas beidzot ir izdevies: "Pirms 30 gadiem es to uz īsu brīdi ieguvu, tad pazudēju un ilgi meklēju. Manos darbos tās sejas gleznotas kā pašportreti. Bet tad cilvēki sāka teikt, ka saskata vienā līdzību ar savu mammu, otrā ar brālēnu vai kaimiņu. Es sāku skatīties un arī ieraudzīju citus cilvēkus, kuri manī atspoguļojās. Tā bija refleksija."


Pēc izstādes atklāšanas norisināsies diskusija par radošajiem procesiem "Daudzpusīgais radošums". Diskusijas vadītājs – mākslinieks Pēteris Taukulis – aicinās uz sarunu par daudzpusīgo radošumu un to, kā veicināt aktīvāku kultūras dzīvi pilsētā. "Iecere ir uz vietas radīt "mākslas darbu", kas savā koncepcijā būtu brīvs, nepakļauts jelkādai sistēmai vai komercijai, kura autori būs visi sanākušie," sarunu vakara ideju ieskicē Pēteris Taukulis. Šādus pasākumus mākslinieks jau ir rīkojis Jūrmalā un Liepājā, un tie apliecinājuši, ka šāda komunikācija ir vērtīgs ieguvums gan pašiem dalībniekiem, gan viņu radošumam.


Pēteris Taukulis ir beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un turpinājis studijas Liepājas Pedagoģiskajā augstskolā, ilgstoši bijis Liepājas mākslas vidusskolas skolotājs. Mākslinieks piedalījies vairāk nekā 35 kopizstādēs Latvijā un ārzemēs, Latvijā sarīkojis ap divdesmit personālizstādēm, Liepājā dibinājis un vadījis biedrību "Mākslas kolēģi". Māksliniekam vienmēr saistījuši mākslas estētiskie un filozofiski aspekti. 2022. gadā sadarbībā ar Mākslas staciju "Dubulti" tika realizēts sarunu cikls "Domāšana par mākslu ir māksla", kas turpinājās arī mākslinieka dzimtajā pilsētā Liepājā, Latviešu biedrības namā un Liepājas muzejā, pulcinot kultūras nozares pārstāvjus un interesentus. Sarunu mērķis ir veicināt gan viedokļu apmaiņu un ideju ģenerēšanu mākslas jomā, gan iedzīvotāju iesaisti pilsētu kultūras dzīves norisēs. Diskusija par "Daudzpusīgo radošumu" pēc izstādes atklāšanas notiks arī Aspazijas mājā.


Izstāde "Savienojumā ar sevi" būs apskatāma no 20. aprīļa līdz 25.maijam. Ieeja bez maksas.