Piektdien, 16.oktobrī, Liepājas muzeja dārzā tika atklāta Liepājas vizuālās mākslas izstāde "Tuvplāni". No kopskaitā izstādē skatāmajiem 48 mākslas darbiem Kultūras pārvaldes sarūpēto balvu 1000 eiro vērtībā sadalīja trīs mākslinieki: Monta Kurzemniece, Jānis Žīmants un Jānis Rudzītis, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Montai Kurzemniecei, kas izstādē piedalījās ar darbu "Rīts pelēkajā kāpā" balva tika piešķirta par smalkumu, gaišumu un jūtīgu dabas ainavas attēlojumu, Jānim Žīmantam ar darbu "Vikingu šahs" – par oriģinālu domas tvērumu koktēlniecības izpildījumā un Jānim Rudzītim ar fotogrāfijām "Pagalmā" un "Liepājas asinsrite" – par iekļaušanos kopējā Liepājas stāstā un tā papildināšanu, iezīmējot cilvēka dzīves ritumu.

Savukārt Lienes Bernātes darbu "Pludmale" un Aivara Rozenbaha izstādei iesniegto darbu "Tuvplāni" šogad muzejs iegādājās mākslas priekšmetu kolekcijas papildināšanai. Darbus izvēlējās Liepājas muzeja Krājuma komisija, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.

Savas simpātijas balvas šogad piešķīra arī izstādes atbalstītāji. Liepājas SEZ pārvaldes balva un "ABC print" dāvanu karte tika Aivaram Kleinam, Liepājas teātra simpātijas iekaroja Monta Kurzemniece, bet restorāna "Pastnieka māja" simpātijas balva tika Tomam Vītolam, savukārt Liepājas simfoniskais orķestris savu balvu piešķīra Gintai Stavrovskai.

Jau minēts, ka žūrijas komisijas sastāvā šogad bija Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļas vadītājs Dainis Lesiņš, fotomākslinieks, grafiķis, gleznotājs Ritums Ivanovs un modes māksliniece, gleznotāja Elita Patmalniece.

Liepājas muzejs sadarbībā ar Kultūras pārvaldi pilsētas vizuālās mākslas izstādi rīko katru gadu, lai veicinātu Liepājas profesionālās mākslas attīstību un rosinātu māksliniekus strādāt radoši.

Izstāde "Tuvplāni" Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma līdz 3. janvārim.