26. aprīlī pulksten 16 Liepājas muzejā "Liepāja okupāciju režīmos” K. Ukstiņa ielā 7/9 atklās mākslinieka Jāņa Slaidiņa retrospektīvu izstādi "Plakāts”.

Šogad mākslinieks atzīmē 70 gadu jubileju.
 
Izstādē Jānis Slaidiņš rādīs no 1974. līdz 1984. gadam radītus plakātus. Mākslinieks uzskata, ka tā laika plakāti savu aktualitāti nav zaudējuši. Padomju gados Jāņa Slaidiņa radītie plakāti piedalījās izstādēs Liepājā un citur Latvijā. Šie darbi vienkopus tiks eksponēti pirmo reizi.

Pats mākslinieks, atbildot uz jautājumu, kāpēc par savas mākslas valodu toreiz izvēlējies plakātu, saka: "Plakāts ir kā Ēzopa valoda, kas spēj visu izpaust gan tā, gan tā. Tas ir pats jaukākais, jo neviens nespēj pilnīgi "ielīst” manī un traucēt.”

Jānis Slaidiņš dzimis Dzērbenē. Skolas gaitas sācis Kolkā. Rīgā beidzis Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Ar pedagoģisko darbību iepazinās 1961. gada 1.augustā Katvaru palīgskolā. Strādājis Rīgas Pedagoģiskajā skolā, vēlāk Rudbāržu palīgskolā. No 1972. gada dzīvo un strādā Liepājā. Ilgu laiku strādājis un vadījis mākslas procesu apgūšanu Liepājas mākslas vidusskolā un koledžā. Šobrīd mākslinieks ir mācībspēks Liepājas Universitātē.

Izstāde skatāma no 26.aprīļa līdz 22.maijam. Ieeja bez maksas, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.