Piektdien, 30. oktobrī Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē, neredzēti lielam viesu skaitam piedaloties, tika atklāta vizuālās mākslas kopizstāde "Telpa dialogam”.

Pirms izstādes darbus bija vērtējusi un balvas sadalījusi žūrija: Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš, Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins un māksliniece Ieva Epnere.

Kultūras pārvaldes nodrošināto balvu fondu 1400 eiro žūrija sadalīja četriem māksliniekiem, kā izteicās žūrijas vadītājs Igors Dobičins, piešķirot galveno un „gandrīz galvenās” balvas.

Dobičins, vērtējot liepājnieku izstādi, atzina, ka "sniegums ir iespaidīgs – no profesionālisma līdz diletantismam”. Žūrijas priekšsēdis, padzirdējis, ka Liepājā esot "gan mākslinieku grupējumi, gan savstarpējas intrigas”, vērtēja to kā "bagātīgas mākslas dzīves” pazīmi. Liepājas mākslinieki, kā Mārtiņš Krūmiņš, gan iebilda, ka nekādu grupējumu Liepājā neesot. Viņaprāt Liepājas mākslinieki būtu pelnījuši līdzvērtīgu pašvaldības atbalstu kā mūziķi, aktieri un sportisti, proti, vismaz kārtīgu mākslas galeriju.

Dace Dēliņa-Lipska, saņemot galveno balvu, zināmā mērā oponēja kolēģim, sakot, ka "bieži vien telpa ir, bet, vai ir arī dialogs?”, un pati arī atbildēja uz uzdoto jautājumu: "Ne vienmēr...”

Muzeja direktore Dace Kārkla savukārt uzsvēra, ka izstādes tēma – dialogs – nav izvēlēta nejauši, bet gan tāpēc, lai rosinātu māksliniekus gan uz dialogu savā starpā, gan uz dialogu ar skatītāju.

Māksliniece Dace Dēliņa-Lipska saņēma galveno balvu 500 eiro (pirms nodokļu nomaksas) vērtībā par laikmetīgu nacionālās tēmas risinājumu gleznā “Saucējas”.

Trīs balvas 300 eiro vērtībā tika sadalītas māksliniekiem Lainei Neimanei, Uldim Rubezim un Raimondam Gabaliņam.

Laine Neimane balvu saņēma par veiksmīgu debiju un radošu jauno tehnoloģiju izmantošanu darbā “Privātā publicitāte”, Uldis Rubezis par meistarīgu glezniecību un niansētu pārdzīvojuma atspoguļojumu darbā “Vientuļais koks”, bet Raimonds Gabaliņš par par stabilu sniegumu un filozofisku skatījumu tēlniecības formās “Pasauļu savstarpējās attiecības” un “Planētu radošie procesi”.

Darbus mūsdienu mākslas krājuma papildināšanai iepirka arī Liepājas muzejs. Krājuma komisija bija izvēlējusies Irinas Tīres pasteli “Top telpa jaunām izjūtām”, Alda Kļaviņa gleznu “Qou vadis” un Ziedoņa Safronova fotokolāžu “Mūzu templis”.

Līdz 19.novembrim pirmo reizi dota iespēja arī skatītājiem izteikt savu viedokli un balsot par savu favorītu.19.novembrī ar mārketinga aģentūras “Fortius” atbalstu skatītāju izvēlētajam darbam tiks pasniegta dāvanu karte 150 eiro vērtībā.

Izstāde skatāma līdz 22.novembrim,ieeja bez maksas.