Liepājas mūsdienu mākslas izstāde "Es šajā laikmetā" noslēgusies, un pēc profesionālas žūrijas vērtējuma veicināšanas balvas saņēma septiņi Liepājas mākslinieki.

Liepājas Kultūras pārvaldes piešķirtais balvu fonds tika sadalīts un žūrija – Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece un Rīgas Mākslas telpas galvenā kuratore Inga Šteimane, Talsu muzeja mākslas izstāžu kuratore, mākliniece  Guna Millersone – nolēma piešķirt trīs balvas simts latu apmērā un četras balvas piecdesmit latu apmērā, informē muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Galvenās trīs veicināšanas balvas saņēma mākslinieki Liene Bernāte, Dace Dēliņa–Lipska un Vilnis Bulavs. Gleznotāja Liene Bernāte tika godalgota par inteliģentu glezniecību un veiksmīgu portretējumu darbā "Bārenboims". Žūrija balvai izvirzīja mākslinieku Vilni Bulavu ar plakātu "Vai esi gatavs reformām?" par sociāli aktuālas tēmas risinājumu un veiksmīgu izstādes koncepcijas uztveri. Gleznotāja Dace Dēliņa–Lipska saņēma balvu par kaislīgu pieeju un vitālu pārliecību glezniecībā darbā "Izlaušanās".

Veicināšanas balvas piecdesmit latu apmērā saņēma mākslinieki – Iveta Deģe, Ivonna Kalita, Ilze Karlsone un Kaspars Grickus. Tekstilmāksliniece Iveta Deģe godalgota par klasiski kvalitatīvu un laikmetīgu Kurzemes lupatu deķa risinājumu darbā "Otrā iespēja".  Māksliniece Ilze Karlsone saņēma balvu par intimitātes, personīgā pārdzīvojuma skaudruma atklāsmi un filozofisku tēmas risinājumu darbā "Laika cilpa". Mākslinieks Kaspars Grickus godalgots par ironisku pieeju un laikmetīgu tēmas risinājumu darbā "Nemūc" un balva piešķirta arī gleznotājai Ivonnai Kalitai par drosmīgu glezniecību un veiksmīgu debiju Liepājas mūsdienu mākslas izstādē darbā "Kili time".

Šogad pirmo reizi izstādē tika noskaidrota arī skatītāju simpātija. Skatītāji bija novērtējuši visus izstādes darbus. Bet lielākais balsu pāsvars bija gleznotājas Līgas Ķempes darbam "Aizkārt ausis, piemiegt acis, turēt muti". Izstādes apmeklētāju izraudzītā darba autoram balvu sarūpēja Liepājas foto studijas "Fotast" vadītājs un vīndaris Varis Sants.

Liepājas muzejs mūsdienu mākslas krājuma papildināšanai iepirka  Alda Kļaviņa gleznu "Maroka. Lielās kāpas Merzougā".

Izstādes darbu skates vadmotīvs bija pamudināt māksliniekus sajust sevi šajā laikmetā. Saprast, kas uztrauc un ko šodien jūt mākslinieks, modinot sabiedrību uz savstarpēju dialogu.

Liepājas mūsdienu mākslas izstāde “Es šajā laikmetā" notika  ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.