Sākot ar 2020. gada janvāri, mākslas galerijā "Romas dārzs", Liepājā, tiks aizsākta jauna muzikālā tradīcija, veidojot un klausītājiem piedāvājot koncertciklu – "Iegleznoti mūzikā".

Cikla ietvarā notiks trīs dažāda rakstura koncerti, kuru programmas tiks veidotas world music, jeb pasaules mūzikas žanra stilistikā. Tā būs ceļošana pa dažādiem muzikālajiem virzieniem un vienlaikus rotaļa, kas valdzina ar svešo, neiepazīto, eksotisko, bet intuitīvi muzikāli atpazīstamo un atminamo.

Pirmais no cikla koncertiem 2020. gada 11. janvārī – "Citāda klasika", pievērsīsies pasaules klasikas pērļu interpretācijām, programmā piedāvājot komponistu: Johana Sebastiana Baha, Antonio Vivaldi, Pētera Čaikovska, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un Johana Štrausa klausītāju iemīļotākos un slavenākos opusus.

Otrajā programmā "Tautas dziesmu noskaņās" 2020. gada 26. aprīlī, sastapsim pavisam netipisku un reti koncertnorisēs atspoguļotas latviešu tautas dziesmu interpretācijas džeziskās un pasaules mūzikas noskaņās. Programmā dzirdēsim tādas tautas dziesmu apdares kā: Tumša nakte, zaļa zāle, Auga, auga Rūžeņa, Krauklīts sēž ozolā, Gula, gula meitiņa un citas.

Savukārt, koncertcikla "Iegleznoti mūzikā" kulminācija gaidāma 2020. gada 16. jūlijā programmā "Tango ritmos". Tā norisināsies pašā Liepājas pilsētas sirdī un arhitekta M.P. Berči celtās viesnīcas Roma un tagadējās "Art Hotel Roma" ēkas itālisko noskaņu caurstrāvotājā iekšpagalmā. Programmā dzirdēsim pasaules tango klasikas zelta griestus – viskrāšņāko šīs dejas un mūzikas opusu atspoguļojumā. Tostarp, Astora Pjacollas – "Oblivion", "Libertango", "Cafe 1930" un citu autoru intonācijās.
Koncertcikla pasākumu mūziķu sastāvā sastapsim sevi jau pierādījušos Liepājas mūziķus – Katrīnu Kabiņecku, Jāni Ivuškānu, Mārtiņu Zālīti, Rustamu Bagirovu, Ritvaru Garozu, Ģirtu Celmiņu un Māri Zīlmani, kuriem, muzikāli apvienojoties un veidojot programmas, izveidojusies sava un klausītāju vidū atpazīstama un iemīļota "muzikālā seja", ietverot gan džeza mūzikas iezīmes ar neatņemamām improvizācijām, gan akadēmiskās mūzikas kanoniem.

Tāpat, divi pirmie no koncertcikla "Iegleznoti mūzikā" koncertiem noritēs arhitekta M.P. Berči celtās viesnīcas iekšpagalma ēkas telpās, kur šobrīd atrodas mākslas galerija „Romas dārzs". Galerija kā vienu no savām vīzijām un virsuzdevumiem izvirzījusi uzstādījumu kolekcionēt un apkopot to latviešu mākslinieku darbus, kuru dzīves un darba gaitas saistītas tieši ar Liepāju un tās mākslas tradīciju radīšanu. Tāpēc, galerijas izstāžu zālēs ikvienam koncerta viesim, paralēli mainīgajām ekspozīcijām, būs iespēja klātienē iepazīties arī ar plašu un daudzveidīgu Liepājas 20. gadsimta mākslinieku darbu kolekciju.

Biļetes, gan atsevišķi uz katru koncerta norisi: "Citāda Klasika", "Tautas dziesmu noskaņās", "Tango ritmos", gan arī koncertcikla "Iegleznoti mūzikā" kopējo abonementa biļeti iespējams iegādāties biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv.

Koncertciklu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un "Rietumu radio".

Koncertciklu "Iegleznoti mūzikā" piedāvā un informāciju sagatavoja "Liepaja music" sadarbībā ar mākslas galeriju "Romas dārzs".