Uzsākot jauno 2020. gadu, 11. janvārī, mākslas galerijā "Romas dārzs", Liepājā, izskanēja pirmais koncertcikla "Iegleznoti mūzikā" koncerts – "Citādā klasika", klausītājus priecējot ar pasaules muzikālo pērļu interpretācijām, atskaņojot komponistu J. S. Baha, A. Vivaldi, P. Čaikovska, M. Ravēla, K. Debisī un J. Štrausa opusus. Tā kā cikla ietvaros plānoti vairāki koncerti un radusies vēlme topošos pasākumu apmeklētājus iepazīstināt ar koncertos valdošo atmosfēru, sadarbībā ar video mākslinieku Kārli Volkovski, tapis video ar skaņu, sajūtu un noskaņu pilnu tvērumu.

Jau informējām, ka kopumā cikla "Iegleznoti mūzikā" plānoti vairāki, dažāda rakstura koncerti, kuru kopsaucējs meklējams žanriskajā world, jeb pasaules mūzikas ietvarā, pārsteidzošajā norises vietas izvēlē – mākslas galerijā "Romas dārzs" un mūziķu sastāvā, kuru starpā Liepājas, Rīgas un Ventspils mākslinieki: Jānis Ivuškāns (trompete), Mārtiņš Zālīte (kontrabass), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Ģirts Celmiņš (ģitāra), Sanijs Bondars (perkusijas), Katrīna Kabiņecka (vokāls) un Artūrs Noviks (akordeons).

Pirmās koncertcikla norises "Citādā klasika" apmeklētāji atzīst, ka gan izvēlētās vietas ziņā, gan apkārt valdošās  – vieglās un nepiespiesti brīvās atmosfēras, kā arī pārliecinošā muzikālā snieguma dēļ, koncertcikla "Iegleznoti mūzikā" pasākumus noteikti apmeklēs arī turpmāk. Turklāt: "Pašas koncerta norises vietas izvēle – galerija, pilsētas pasākumu piedāvājumu klāstā tiešām ir kas jauns un pārsteidzošs." – komentē kāda koncerta apmeklētāja.

Līdztekus mūziķu sniegumam, ikvienam klausītājam bija iespēja iepazīties ar galerijas izstāžu zālēs eksponētajiem mākslas darbiem un izstādēm, malkot glāzi vīna, kā arī vakara vadītāja pavadībā iepazīties ar dažādām, reizums amizantām un intriģējošām niansēm par programmā iekļautajiem komponistiem un papildināt zināšanas par apkārt telpā redzamo mākslas izstādi.


Turpmāk koncertciklā "Iegleznoti mūzikā" gaidāmi vēl divi koncerti:


2020. gada 26. aprīlī programma  "Tautas dziesmu noskaņās", kurā sastapsim pavisam netipisku un reti koncertnorisēs atspoguļoto latviešu tautas dziesmu interpretācijas džeziskās un pasaules mūzikas noskaņās.

2020. gada 16. jūlijā koncertcikla brīvdabas programma –  "Tango ritmos", kas norisināsies arhitekta M.P. Berči celtās viesnīcas Roma un tagadējās "Art Hotel Roma" ēkas itālisko noskaņu caurstrāvotajā iekšpagalmā. Šajā programmā mūziķi atskaņos pasaules tango klasikas zelta griestus viskrāšņāko šīs dejas un mūzikas opusu atspoguļojumā. Tostarp, Astora Pjacollas "Oblivion", "Libertango", "Cafe 1930" u. c.

Biļetes sekojošajām koncertcikla "Iegleznoti mūzikā" programmām iespējams iegādāties biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Studentiem un pensionāriem – patīkama 40% atlaide biļešu cenai.

Koncertcikla norisi atbalsta: Liepājas Kultūras pārvalde, Rietumu radio, gimenesdzive.lv.

Koncertciklu "Iegleznoti mūzikā" piedāvā "Liepaja music" sadarbībā ar mākslas galeriju "Romas dārzs".

Uz tikšanos koncertciklā "Iegleznoti mūzikā"!