Tirdzniecības nama "Kurzeme" 1.stāva foajē Pēterdienā savu plenēra darbu izstādi "Ne-zūdošā Liepāja" atklāja biedrības "Mākslas kolēģi" dalībnieces.

Pašreiz skatāmā ekspresizstāde ir tikai ievads vai pirmā daļa augustā gaidāmajai vasaras plenēru noslēguma izstādei ar tādu pašu nosaukumu, kas būs skatāma "Romas dārzā", pastāstīja "Mākslas kolēģu" vadītāja Ilze Eniņa. Ja šajā reizē mākslinieki zīmēja dažādas "nezūdošās", bet galu galā tomēr "zūdošās" (kā plenēra nedēļā nācies secināt) Liepājas arhitektūras pērles, tad laikā no 15.jūlija līdz 21.jūlijam šie paši atradumi tiks gleznoti.

Jau pirmajā dienā, vēl izstādes iekārtošanas procesā, darbi jau raisījuši publikas nedalītu interesi, ticis spriests un pārrunāts skicēs un zīmējumos skatāmais. Liepājnieki ar skumjām runājuši par "zūdošo Liepāju", par vienaldzīgo attieksmi pret kultūrvēsturisko mantojumu. Arī pašai Ilzei Eniņai un viņas kolēģiem, kurus ļoti iedvesmojusi vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa ievadlekcija plenēra sākumā, zīmēšanas nedēļas gaitā, redzot plastmasas logus Berči ēkās un savu īpašnieku aizmirstās skaistās ēkas, kas strauji sabrūk, radies daudz jautājumu: "Kāpēc pilsētas saimniekiem ir vienalga?", "Ko par to saka pilsētas galvenā māksliniece un arhitekts?" utt. Nav nejaušība, ka plenērs, kura sākotnējais nosaukumus bijis "Nezūdošā Liepāja", noslēdzies ar ekspresizstādi, kuras nosaukums uz pašu radītā plakāta, kas tapis Jura Pasternaka grafikas darbnīcā Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolā, ir "Ne-zūdošā Liepāja", teic Ilze Eniņa.

"Mākslas kolēģi" vienu no jūlija plenēra dienām iecerējuši veltīt Rožu laukuma rožu gleznošanai, lai tur tapušos darbus izrādītu vienlaikus ar Latviešu biedrības nama rīkoto "dzīvo" rožu izstādi.

Tāpat šovasar notiks tradicionālais vienas dienas plenērs Sv.Jāzepa katoļu katedrāles dārzā un izstāde "Tornis 5" katedrāles tornī.

Mums plānu netrūkst arī rudens cēlienam, bet par tiem citreiz, saka "Mākslas kolēģu" vadītāja.

Izstāde tirdzniecības namā "Kurzeme" skatāma līdz 20.jūlijam.