"Rixc" galerijā no 27.jūlija varēs aplūkot mākslinieces Santas Frances digitālajai vientulībai veltītu izstādi "Le Solitaire", ziņo aģentūra LETA.

Kā skaidroja galerijas pārstāve Anna Babre, "Le Solitaire" jeb "vientuļnieks" ir kāršu spēle, kas tiek spēlēta vienatnē, kārtis izkārtojot noteiktā secībā. Frances personālizstādē būs eksponētas digitālās ilustrācijas, animācijas un tīkla mākslas darbi, kas tapuši komunikācijā ar datoru, autorei radot un kārtojot 3D objektus sev saprotamās kompozīcijās.

Caur spīdīgu interjeru iekārtošanu un vēsu kluso dabu autore meklē atbildes par to, kā būt vienam: strādāt vienatnē, būt pašpietiekamam, kā kompensēt cilvēciska kontakta trūkumu pārlūkojot internetu un izmantojot savus iekšējos resursus.

Izstādē apkopoti darbi, ko France radījusi pēc Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programmas absolvēšanas. Mākslinieces modelētas 3D vides kompozīcijas nesen tika publicētas uz Vācijas dizaina žurnāla "Form" vāka.

Izstādes "Le Solitaire" kuratori ir Rasa Šmite un Raitis Šmits, un "Rixc" galerijā to varēs apskatīt līdz 26.augustam.

Izstādes eksponēšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Kultūras ministrija, Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa", "Nordplus", Eiropas sadarbības projekts "Risk Change", Liepājas Universitāte, kā arī Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija.