26.maija vakarpusē Lietuvas pilsētā Skodā, skvērā pie Kultūras centra, notika ikgadējais starptautiskais festivāls "Poezijos pavasaris" (Dzejas pavasaris), kurā savu dzeju lasīja arī literāti no Liepājas, informē Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.
    
Šogad "Dzejas pavasaris" Skodā noritēja īpašā zīmē – pilsēta maijā svin 770. jubileju. Pasākumā, ko ik gadu organizē Lietuvas Rakstnieku savienības Klaipēdas nodaļa un Skodas rajona Kultūras centrs, Liepāju šogad pārstāvēja Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane un dzejnieces Jana Egle, Sandra Vensko, Amanda Aizpuriete, Ineta Stadgale un Gunita Lagzdiņa. Skvērā pie soliņa dzejniekam Stasim Jonauskam, kurš savulaik bijis tuvs Liepājas dzejnieka Olafa Gūtmaņa draugs, izskanēja arī Lauras Andersones, Normunda Dzintara un Valentīna dzeja. Liepājnieku dzejoļus zemaišu valodā bija pārtulkojis un apmeklētājiem nolasīja Skodas rakstnieks, dramaturgs, režisors, tulkotājs un aktīvs kultūras darbinieks Edmunds Untulis, ar kuru mūspuses literāti dažādos projektos sastrādājušies jau iepriekš.

Liepājnieces tika uzņemtas ar siltiem aplausiem. Vislielāko prieku par latviešu dzejnieku dalību "Dzejas pavasarī" (jau piekto reizi!) izteica Skodas literātu kluba vadītāja Daļa Zabitiene. Pasākums izvērtās ļoti sirsnīgs. Dzeja tika gan deklamēta, gan izdziedāta. Tā kā vakarpusē Skodā vējš zēģelēja tikpat stipri kā Liepājā, dalībnieces atzina, ka arī tāpēc jūtas "kā mājās".

Pēc uzstāšanās, neoficiālajā daļā, kad pasākuma dalībnieki tika cienāti ar karstiem dzērieniem un kūku, L. Zulmane aicināja lietuviešu autorus atbildes vizītē uz Liepāju, kas varētu notikt jau šogad uz rudens pusi – tuvāk mūsu Dzejas dienām.

Liepājnieku dzejoļi kopā ar to tulkojumiem žemaišu valodā turpinājumos tiks publicēti "Facebook" profilā "Liepuraksti".

Liepājas literātu aktivitātēm var sekot kontos "Liepuraksti" un "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" portālos "Facebook", "Draugiem.lv", "Twitter" un nu arī "Instagram".