22. novembrī pulksten 19 pēdējo reizi tiks rādīta izrāde – e-polifonija "Vienaldzības gadsimts", informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.


Izrādi pēc Rasas Bugavičutes-Pēces lugas un Aleksandra Moločņikova idejas 2020. gada sākumā iestudēja režsors Dmitrijs Petrenko, tās vizuālo dramaturģiju veidoja Reinis un Krista Dzudzilo, savukārt gaismu partitūru Oskars Pauliņš, par ko arī tika nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai.  


Izrāde tapa vien dažus mēnešus pirms pandēmijas, kad tajā aplūkotā tēma par jauniešiem, kas nespēj tikties klātienē, tāpēc organizē salidojumu online režīmā, daudziem neizklausījās pārāk reāla, bet šobrīd izklausās gandrīz pareģojoša.


Bariņš bijušo klasesbiedru pārceļ klases salidojumu uz tikšanos online videočatā, jo ikdienas skrējienā satikties klātienē kļūst arvien sarežģītāk, turklāt pilsētā noticis terorakts, kā dēļ iziet ielās nav droši.


Tikšanās ir kopīgu atmiņu un pārdzīvojumu pilna, sentimentāli jautra, taču mazpamazām tā kļūst arvien provokatīvāka citam pret citu, pārbaudot visu iesaistīto vērtības, runājot par vārda brīvību, demokrātiju, vairāk vai mazāk liberāliem uzskatiem un, protams, globālo sasilšanu… Kā visi justos, ja viņu teiktais pēkšņi tiktu pavērsts pret viņiem? Laikā, kad mēs visi zinām, kādiem mums jābūt un kādas vērtības jāpārstāv sabiedrības priekšā, kļūst arvien grūtāk palikt līdz galam patiesiem pret sevi, un kā izbēgt no domas, ka mēs tiekam kontrolēti un kāds, līdz ar to, ir nodevējs?


Lomās: Everita Pjata-Gertnere, Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš, Kaspars Kārkliņš un Gatis Maliks.