Lai nezaudētu saikni ar skatītājiem, pavasarī, iesākoties ārkārtas situācijai valstī, aktrise Karīna Tatarinova sadarbībā ar "Rietumu radio" atbalstu uzsāka projektu – Liepājas radio teātris, kas "Rietumu radio" ēterā izskanēja piektdienas vakaros pulksten 19.00.

Šādi pie klausītājiem nonākuši jau 8 raidījumi, līdz gada beigām "Rietumu radio" ēterā: FM105,8 (Liepājā un tās apkārtnē) vai interneta tiešraidē mājas lapā www.rietumuradio.lv (visā Latvijā) izskanēs vēl divi, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

18.decembra vakarā izskanēs stāsti no Sabīnes Košeļevas stāstu krājuma "Vientulības ministrija". Stāstu krājums ir autores otrā grāmata, ko veido 10 stāsti – kā minēts grāmatas anotācijā – "par to, kas jau no laika gala gan vieno, gan šķir visus cilvēkus, proti, vientulību". Grāmata tika nominēta Latvijas Literatūras gada balvai 2020 kategorijā "Proza". Aktieru Ilzes Trukšānes, Edgara Ozoliņa, Anetes Berķes un Mārtiņa Kalitas interpretācijā būs dzirdami divi – "Rauga pankūkas ar ķiršu ievārījumu un putukrējumu" un "Vaskadrāna".

"Man ir prieks, ka Karīna šajā laikā ir uzņēmusies šādu projektu un ka uzaicināja piedalīties arī mani. Tā man ir jauna pieredze. Gribu uzslavēt Karīnu, kā ļoti labu režisori, ar kuru ļoti viegli sastrādāties. Šobrīd dzīvojam ļoti interesantā laikā, forši ir tas, ka Karīna – kā māksliniece – neapstājas, nekādi apstākļi nespēj apturēt viņas darbību. Visa procesa laiku viņas acīs bija dzirkstelīte, tas ir apbrīnojami," par darbu radio teātrī saka aktieris Edgars Ozoliņš.

Savukārt 25.decembrī aktrises Signes Dancītes interpretācijā izskanēs Noras Ikstenas "Lidojošā pasaka" no krājuma "Maldīgās romances", kas ir 1997.gadā iznākusī autores otrā īsprozas grāmata. Kā pēc krājuma iznākšanas to raksturojis literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis: "Īstenībā tie nemaz nav stāsti (arī pati autore no žanra apzīmējuma izvairās) – varbūt tie ir nieki, varbūt izpriecas, varbūt – romances, kas šoreiz patiesi varētu būt diezgan precīzs apzīmējums."

"Darbs radio teātrī man ļoti patīk – izbaudu un izgaršoju katru jauno tekstu, kuru man ir tas gods ierunāt. Tā ir fantastiska pieredze. Man ļoti patīk strādāt ar tekstu, pēc iespējas dažādāk to pasniegt klausītājiem brīdī, kad mani neredz. Mans izaicinājums ir, lai klausītājs redzētu bildi, par kuru es runāju," saka Signe Dancīte, kurai šis jau ir otrais darbs projektā.

Ierakstiem palīdzējuši tapt Liepājas teātra skaņu operatori Ģirts Siliņš un Milda Ziemane. Projektu atbalsta VKKF.