Dome pagaidām neplāno izsludināt konkursu uz Kultūras pārvaldes vadītāja amatu, un darbu turpina jūlija beigās par vadītāja vietas izpildītāju apstiprinātais Juris Jirgens.

Tā "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, raksta LETA.

"Ja būs nepieciešams meklēt jaunu vadītāju, tad konkursu izsludinās. Patlaban šāds lēmums nav pieņemts," sacīja Sesks, norādot, ka viņš neredz iemeslu steigai. Politiķis neprecizēja, vai pašvaldība Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja amatā apstiprinās Jirgenu vai konkursa kārtībā meklē jaunu vadītāju.

Kā atzina Sesks, Jirgens ir pieredzējis darbinieks, iepriekš bijis pārvaldes vadītāja vietnieks un "labi pārzina pilsētas kultūras iestāžu darba specifiku un to problēmas".

Kā ziņots, vasaras vidū uz savstarpējās vienošanās pamata tika pārtrauktas darba attiecības ar līdzšinējo Kultūras pārvaldes vadītāju Leldi Vīksnu. Neoficiāli izskanēja informācija, ka Vīksna amatu pašvaldībā bija spiesta pamest, jo pirms pašvaldību vēlēšanām publiski pauda atbalstu Seska sīvākajam konkurentam, Reformu partijas saraksta Liepājas mēra amata kandidātam Jānim Vilnītim.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde noliedza, ka ar Vīksnu notikusi politiska izrēķināšanās un norādīja, ka Liepājas pašvaldības iestāžu darbiniekiem var būt dažādi politiski uzskati. Pati Vīksna atlaišanas iemeslus nekomentēja.

Kultūras pārvalde ir Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde, kas sadarbībā ar valsts, pašvaldības un citām ieinteresētām institūcijām īsteno pašvaldības funkcijas kultūrā Liepājas pilsētā. Pārvaldes uzdevumi ietver pārzināt un koordinēt valsts un pašvaldības kultūrpolitikas īstenošanu Liepājā, stiprināt nacionālo identitāti un pilsoniskās sabiedrības saliedētību, sekmēt līdzsvarotu kultūras procesu attīstību un kultūras pieejamību Liepājā, nodrošinot tiesības uz kvalitatīvu dzīves telpu visiem pilsētas iedzīvotājiem, kā arī citi uzdevumi.