Trešdien, 9.jūlijā, pulksten 20 arēnā „Rīgā” 8.Pasaules koru olimpiādes atklāšanas ceremonijā dziedās arī divi kori no Liepājas – „INTIS” un „Laiks”.

Koru dalībnieki kopā ar diriģentēm Ilzi Valci un Ilzi Balodi jau vakar bija devušies uz Rīgu, lai uzcītīgi piedalītos atklāšanas koncerta mēģinājumos, portālu informēja Ilze Valce.

Abiem koriem šonedēļ pievienosies vēl trīs Liepājas puses kori – „Aija” (diriģente Gunta Vite), Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas meiteņu koris (diriģents Andris Kontauts) un Nīcas skolēnu koris Līgas Amerikas-Ansiņas vadībā.

Šie pieci un arī Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss” (diriģente Ilze Valce), kas uz olimpiādi dosies nākamnedēļ, koru karos pērn iegūstot godalgotas vietas, izpelnījušies iespēju piedalīties koru olimpiādes sacensībās „Čempionu” kategorijā.

Tie, kuri sacensībās piedalīsies ceturtdien un piektdien, par rezultātiem uzzinās jau sestdien, 12.jūlijā, kad paredzēta apbalvošanas ceremonija – īpaši emocionāls Pasaules koru olimpiādes notikums.

Šajā ceremonijā kori ar vislielāko saņemto punktu skaitu iegūst zelta medaļas un titulu „Pasaules koru olimpiādes čempions 2014”. Kad čempioni paziņoti, uzvarējušie kori dodas uz skatuvi, kur dzied savas valsts himnu, tiek pacelti valstu karogi.

Korim „Atbalss”, kurš sacensībās piedalīsies 17.jūlijā, arī rezultātus nāksies gaidīt ilgāk.

Bez jau pieminētajiem „čempionu” klases koriem, svētdien, 13.jūlija, uz Rīgu, uz koru olimpiādes lielkoncertu Mežaparka Lielajā estrādē dosies vēl virkne Liepājas koru – „Kursa”, „Lauma”, „Līva”, 1.ģimnāzijas koris.

Lielkoncerts Mežaparkā noslēgs Pasaules koru olimpiādes pirmo daļu.

18. un 19.jūlijā notiks vēl divas apbalvošanas ceremonijas un uzvarētāju koncerti, bet 19.jūlija vakarā arēnā „Rīga” ar Pasaules koru olimpiādes apvienotā kora koncertu 8.Pasaules koru olimpiāde noslēgsies.

8.Pasaules koru olimpiāde Rīgā pulcēs 460 koru no 73 valstīm. Laikā no 9. līdz 19.jūlijam, kamēr risinās koru olimpiāde, Rīgā ieradušies ap 27 000 dziedātāju no visas pasaules.

Pasaules koru olimpiādē kori sacentīsies konkursos 29 kategorijās – sakrālā mūzika, tautas mūzika, džezs, laikmetīgā mūzika u.c. Olimpiādes laikā notiks ne tikai konkursi, bet arī draudzības koncerti un meistarklases slavenu mūziķu vadībā.

Pasaules koru olimpiādes mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu. Olimpiāde būs līdz šim pirmais kultūras pasākums, kas Rīgā pulcēs tik lielu ārvalstu dalībnieku skaitu, kļūstot arī par festivāla „Rīga 2014” programmas lielāko notikumu dalībnieku skaita ziņā.

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados.

Plašāka informācija par Pasaules koru olimpiādi 2014 – www.singriga.lv.