Svētdien, 30. jūlijā, pulksten 17 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ērģeļmūzikas vasaras "Mūzika dievnamam” koncertā klausītājus gaida 21. gadsimta ritmi un noskaņa. Liepājniekiem pazīstamā ērģelniece Ilona Birģele šoreiz muzicēs duetā ar  rokmūzikas ģitāristu Armandu Alksni. Programmā ietverta mūsdienu latviešu komponistu – Platona Buravicka, Uģa Prauliņa, Aivara Kalēja mūzika, kā arī Armanda Alkšņa sarakstītie skaņdarbi, portālu informēja koncertcikla producents Gundars Venens.

Taču neizpaliks arī J.S.Baha mūzika. I.Birģele savos koncertos allaž meklējusi interesantus salikumus. Tā 2021. gada "Mūzika dievnamam” koncertā  klausītāji dzirdēja īpašu programmu ērģeļu duetam ar sitamiem instrumentiem.

Ilona Birģele  ir starptautiski atzīta ērģelniece, vairāku projektu, tostarp Vēsturisko ērģeļu svētku "Latvija – ērģeļu zeme” dibinātāja un vadītāja. Regulāri muzicē Rīgas Domā un Latvijas reģionos. Sadarbojas ar koriem un ievērojamiem solistiem – Paulu Šūmani, Arti Gāgu, Ilonu Bageli, Evitu Zālīti, Krišjāni Norvelis, Ingu Šļubovsku u.c. Sniegusi koncertus Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā, Čehijā, Holandē, Krievijā, Kazahstānā, Vācijā, Šveicē, Izraēlā.


Ilona Birģele ir ērģeļu dueta "Riga Organum Duo” dalībniece.  

2015. gadā piedalījusies CD "Mūzika dievnamam” Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu ierakstā. 2016. gadā kopā ar ērģelniekiem Tālivaldi Deksni un Kristīni Adamaiti ierakstījusi  CD Vecrīgas gravīras komponista Romualda Jermaka  jubilejas koncertam Rīgas Domā.

Armands Alksnis ir rokmūzikas ģitārists un komponists.  Ieguvis elektriskās ģitārspēles maģistra grādu un ir pieprasīts ģitārspēles pedagogs. Viņa spēle ir  virtuoza, tehniska un emocionāla. Alksnis atzīts par vienu no labākajiem šī instrumenta pārvaldītājiem Latvijā. Sadarbojies ar 80.- 90. gadu populārajām grupām "Arka”, "Credo”, "Vecās mājas”, mūziķiem Uģi Prauliņu, Helviju Stengrēvicu.

2013. gadā tapa Armanda Alkšņa roksāga "Senā Kursa” ar Andras Alksnes dziesmu tekstiem, kas piedzīvoja vairākus iestudējumus un ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons 2014" kā labākais koncertuzvedums.

Sadarbojies ar komponistiem Mārtiņu Braunu, Uģi Prauliņu, Valtu Pūci, Raimondu Paulu, Juri Kulakovu, Jāni Strazdu, ērģelniecēm Vitu Kalnciemu un Ilonu Birģeli. Uzstājies Rīgas Doma katedrāles ērģeļmūzikas festivālos, kā arī Liepājas Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā.