Ceturtdien, 9.aprīlī, pārpildītajā apgāda "Valters un Rapa" kafejnīcā Liepājas Latviešu biedrības namā Irina Tīre iepazīstināja ar savu "Liepāja grafikās".

Ceļu pie lasītājiem jaunā grāmata sāka ar aktiera Jāņa Dreiblata siltajā tembrā teiktiem ceļavārdiem, grāmatas autores dziesmu "izlasi" dēla Igo izpildījumā, mūziķu Jāņa Strazda un Māra Kupča korekti izpildīto "fona mūziku", mazdēla Mikus Fomina klātu galdu un autores pateicību tiem, kas veicināja "Liepāja grafikās" iznākšanu – sākot ar naudas devējiem un beidzot ar maketētāju un tipogrāfiju.

"Liepāja grafikās" pirmais izdevums klajā nāca 2007.gadā, un, kā sacīja pati autore, – brīnumainā kārtā pilnībā tika izpirkts. Tā radās doma atkārtot izdevumu, bet jau papildinātu un "uzlabotu".

Otrajam izdevumam Irina Tīre ir sagatavojusi 12 jaunus atvērumus, kuros redzami darbi, kas tapuši laikā no 2007. līdz pat 2015.gadam, dažs zīmējums vēl pavisam "karsts" iekļuvis grāmatā gandrīz vai drukāšanas brīdī, pastāstīja izdevējs – SIA "Boulangerie" īpašnieks Mikus Fomins.

Tas bijis iespējams tikai pateicoties tam, ka šoreiz grāmata iespiesta "Jelgavas tipogrāfijā", kuras birojs atrodas arī Liepājā.

Pavisam grāmatā iekļauti vairāk kā 300 darbi, kur redzamas Liepājas vizuālās pārmaiņas laika posmā no pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām. Grafikās precīzi un reizē ar lielu mīlestību atspoguļota Liepājas pilsētvide, kā arī smalki un detalizēti atklātas Liepājas arhitektoniskās vērtības, grāmatas lappusēs pavīd arī otra pilsētas vērtība – paši liepājnieki. Darbus papildina vēstures uzziņas un mākslinieces komentāri.

Vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš, kurš arī grāmatā komentējis atsevišķus zīmējumus, sauc to par sava veida Liepājas enciklopēdiju, liepājnieku aizgājušo paaudžu pieminekli.

Grāmatu "Liepāja grafikās" izdevusi SIA "Boulangerie", tā iespiesta "Jelgavas tipogrāfijā". Izdevumu finansiāli atbalstījusi Kultūras pārvalde, Irinas Tīres ģimene, draugi un domubiedri.

Grāmata būs nopērkama labākajās grāmatnīcās visā Latvijā.