Piektdienas pēcpusdienā interesentu piepildītā Latviešu biedrības nama kamerzālē notika vēstures pētnieka Jura Raķa fotogrāfiju grāmatas "Karostas albums" svinīgā atvēršana.

Priekšvārdā teikts, ka grāmatā apskatīts laika posms no Karostas pirmsākumiem līdz apmēram 1939.gadam, respektīvi, laiks, kurā Karostā nekas netika nograuts un klāt piebūvēts.

Grāmata, kuras izdošanu finansiāli atbalstīja Liepājas dome un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde, 1000 eksemplāros iespiesta "Jelgavas tipogrāfijā". Tā veikalu plauktos nenonāks un par 10 eiro bija nopērkama tikai svinīgā atvēršanas dienā.

"Karostas albums" autors ir Juris Raķis, mākslinieks – Mārtiņš Vamzis, redaktore – Līga Ratniece-Kadeģe, korektors – SIA "Kurzemes Vārds" un izdevējs – Liepājas SEZ.

Kā jau ziņots, ideja par fotogrāfiju un informācijas apkopošanu grāmatā radusies pēc izstādes Liepājas muzejā pirms aptuveni pieciem gadiem. Tā piesaistījusi ne tikai kolekcionāru un vēstures pētnieku uzmanību, bet radījusi arī lielu interesi liepājnieku vidū, jo padomju gados, kad tur saimniekoja Padomju Savienības vēlāk Krievijas Jūras kara flote, tā bija slēgta teritorija un arī informācijas nebija – gan par to, kas tur notiek, gan par Karostas būvniecību un pastāvēšanu cariskās Krievijas laikā, un vēlāk Latvijas brīvvalsts laikā līdz Otrajam pasaules karam. Juris Raķis uzsver, ka "Karostas albums" nebūs akadēmiska vēstures grāmata un tajā nebūs daudz ciparu un skaitļu. "Karostas albums" būs līdzīgs ģimenes albumam, kuru pašķirstīt un caur fotogrāfijām iepazīt laika periodu, kad Karosta bija tāda kāda tā būvēta, kur nekas nav piebūvēts vai nojaukts.