Liepājas topošajai koncertzālei "Lielais Dzintars" sasniedzot augstāko virsotni –  30 metri, 30.augustā pulksten 19 ar koncertu tiks atzīmēti spāru svētki.

Īpaši šim notikumam par godu komponists Kārlis Lācis radījis darbu "Liepājas koncerts 42.195", kura pirmatskaņojums notiks jaunceltnes Kamerzālē (Liepājā, Radio ielā 8). Koncerta tiešraidi būs iespējams vērot gan brīvā dabā Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" uz lielā ekrāna, gan tiešsaistē radio SWH mājas lapā, informē koncertzāles producente Baiba Bože.

Spāru svētku koncerta programmā iekļauti divi skaņdarbi: Jura Karlsona Koana un Kārļa Lāča Liepājas koncerts flautai, obojai un orķestrim "42.195" (pirmatskaņojums). Kā zināms, 42,195 kilometri ir oficiālais maratona garums, un tā īpašības – mērķtiecība, nepārtraukta kustība, sacensība, attīstība un izaugsme – varam pielīdzināt arī "Lielā Dzintara" šī brīža būvniecības gaitai.
 
"Skrienot cilvēks ik uz soļa piedzīvo tā saucamo lidojuma fāzi, kad abas kājas ir atrautas no zemes. Lidojums ir arī visbiežāk minētais sajūtu raksturojums pēc garo distanču mērošanas, to pielīdzina ļoti spēcīgai prieka un laimes emociju izpausmei,", stāsta darba autors K.Lācis.

Koncertā piedalīsies solisti Miks Vilsons (flauta) un Pēteris Endzelis (oboja), Liepājas Simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala.

Biļetes uz spāru svētku koncertu šobrīd pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā. Līdz ar to, ka Kamerzālē vietu skaits ir ierobežots, esam padomājuši par iespēju ikvienam interesentam būt klāt šajā svinīgajā notikumā. Koncerta tiešraidi bez maksas liepājnieki un pilsētas viesi varēs vērot uz lielā ekrāna brīvā dabā Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!". Savukārt radio SWH mājas lapā nodrošinātā tiešraide ļaus ikvienam Latvijas iedzīvotājam un arī ārvalstīs dzīvojošajiem sekot līdzi pasākuma norisei.

Svarīga informācija pasākuma apmeklētājiem "Lielajā Dzintarā": pirms koncerta norises vietā lūdzam iepazīties un ievērot drošības noteikumus būvlaukumā.

Spāru svētku koncerts būs teju noslēdzošais pasākums šī gada festivālā "Liepājas vasara", kas aizrit topošās koncertzāles "Lielais Dzintars" gaidīšanas zīmē. Gan koncerta klausītājus, gan "Pūt, vējiņi!" apmeklētājus uzreiz pēc koncerta pulksten 21.00 aicinām doties uz Liepājas pludmali, kur norisināsies Senās uguns nakts pasākums Ziemeļu pavasaris.