Sestdien, 2.decembrī, koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā aizvadīja koncertu ar ļoti dažādu un tomēr vienotu programmu, kuras centrālais notikums bija Juris Karlsons opusa "Noslēpumainais dārzs" pasaules pirmatskaņojums, portālu informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncerta īpašā viešņa bija Starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa uzvarētāja, Japānas uzlecošā zvaigzne Hina Maeda, kuras izpildījumā klausītāji baudīja solo poļu vecmeistara Henrika Veņavska Otrajā vijoļkoncertā.


Japānas vijolniece Hina Maeda. Foto: Jānis Vecbrālis.


Programmā bija iekļauta arī Kārļa Marias fon Vēbera operas "Eiriante" uvertīra un Sergeja Rahmaņinova Simfoniskā poēma "Mirušo sala".

Koncertu ar savu klātbūtni pagodināja arī Japānas vēstnieks Latvijā Jasuši Takase, Polijas vēstniece Monika Mihališina un Liepājas Simfoniskā orķestra patrons, bijušais Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.

Koncerts "Hina Maeda. Japānas zvaigzne" skanēja arī Latvijas radio 3 tiešraidē un nu ierakstu var noklausīties radio arhīvā.

Šis koncerts bija daļa no 16. starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa laureātu oficiālās turnejas, ko rīko Henrika Veņavska biedrība sadarbībā ar Polijas Nacionālo mūzikas un dejas institūtu un finansē Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrija.

Decembrī Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz diviem vērienīgiem notikumiem – burvīgu piedzīvojumu ziemīgajā Rundāles pilī un krāšņiem Vecgada koncertiem Liepājā.

15. decembrī orķestris dosies uz Rundāles pili, kas atkal atdzīvosies klasiskās mūzikas skaņās. Uz krāšņu klasicisma koncertprogrammu pulksten 19 pils Baltajā zālē Liepājas Simfoniskais orķestris aicina kopā ar lietuviešu diriģentu Modestu Barkausku. Koncertu ar savu smalko soprānu bagātinās operdziedātāja Gunta Gelgote.

Liepājas Simfoniskais Vecgada koncerts gada noslēgumā piedāvās muzikālu ceļojumu uz saulaino Spāniju. Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" gaidāmi trīs svētku koncerti – 28., 29. un 30. decembrī pulksten 19.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas "Biļešu Paradīzes" tīklā.