Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) šā gada pirmais kultūras projektu konkurss, kurā atbalstu saņēmuši arī liepājnieku iesniegtie projekti.

Lai gan pirmajā mirklī šķiet, ka finansējums ir dāsns, kā portālam sacīja viena no iesniedzējām – Dace Bluķe –  VKKF nav atbalstījis nevienu no projektiem, kas paredzēja piepildīt ar saturu tos sarīkojumus, ko organizē ar finansējumu atbalstītās biedrības.

Vairākās sadaļās – „Filmu mākslas”, „Tradicionālās kultūras”, "Dizaina un arhitektūras" – liepājnieki nav startējuši vai arī nav saņēmuši atbalstu iesniegtajiem projektiem.

Sadaļā “Literatūra” ar 1300 eiro atbalstīts liepājnieces Katrīnas Kudumas dzejoļu krājuma "Saulesizplūdums" izdošana (iesniedzējs biedrība “Literatūras kombains”).

Sadaļā „Mūzikas un dejas mākslas” finansējumu 2000 eiro apmērā operas "Mocarts un Saljeri" koncertuzvedumam saņēmis Liepājas simfoniskais orķestris (iesniedzēja Rinalda Meķe), bet 350 eiro – Melngaiļskolas atbalsta biedrības projekts „Vēju ritmi 2014” (iesniedzēja Irita Kalēja).
Sadaļā „Teātra māksla” biedrība „Cietokšņa kopiena” saņēmusi 600 eiro finansējumu pasaules cirka dienas rīkošanai (iesniedzēja Solvita Sabīne Sudmale), Liepājas teātrim piešķirti 3000 eiro iestudējumam „Lielais Getsbijs” (iesniedzēja Zanda Borga), Liepājas Leļļu teātrim – 1000 eiro – izrādei "Meitenīte ar sērkociņiem", bet Metalurgu Tautas teātrim – 3000 eiro – dalībai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu amatierteātru festivālā "Neata" (iesniedzējs Liepājas TMKC, Ērika Vecvagare).

Sadaļā „Vizuālās mākslas” ar 10 000 eiro lielu kopējo finansējumu atbalstīta virkne jauno mediju mākslas projektu, tajā skaitā "Akustiskā telpa Nr.13. Jauno mediju mākslas saglabāšana”; jauno mediju mākslas izstāde "Install"; „Dīķa baterija (Biotricity II). Instalācija izstādē SKAN II Botāniskajā dārzā” un izstāde „Lauki – latviešu mākslinieku darbu producēšana”, ko iesniegušas biedrības „Jauno mediju kultūras centrs RIX-C" un „E-Lab”.

Sadaļā „Kultūras mantojums” atbalstu 1000 eiro apmērā saņēmis Kultūras pārvaldes un Liepājas muzeja projekts „Ēvalda Dajevska mantojums un latviskās identitātes saglabāšana” (iesniedzēja Dace Kārkla), kā arī 890 eiro izstādei "Liepājas jūrnieki starpkaru periodā" (Kultūras pārvalde, Kristīne Skrīvere).

Kā starpdisciplinārs projekts 5000 eiro saņēmis SIA „Kurzemes vārds” un Kristas Kalnarājas projekts „„Kultūras Pulsa” izdošana 2014.gadā”.

Savukārt mērķprogrammas "Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts" ietvaros finansējumu 4000 eiro apmērā saņēmusi Dace Bluķe nodibinājuma „Via Cultura” darbības nodrošināšanai.

Mērķprogrammas "Profesionālās mākslas pieejamība reģionos" ietvaros 1500 eiro piešķirti projektam „Mūzika dievnamam – 2014”, ko iesniegusi Liepājas Sv.Trīsvienības baznīca un Anita Brantevica; Liepājas simfoniskais orķestris koncertam "Lielo Dzintaru gaidot" (iesniedzēja Rinalda Meķe) saņēmis 2000 eiro, bet Miks Magone (biedrība „Skyr”) Dž.Pūkas un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem saņēmis atbalstu 4000 eiro apmērā. Projektam „Māksla un inovācijas: festivāls "iWeek 2014", ko iesniegusi biedrība „E – Lab” (Anna Trapenciere), piešķirti 6000 eiro; Liepājas Leļļu teātrim viesizrāžu rīkošanai piešķirti 1500 eiro, bet Liepājas teātrim šādam nolūkam – 8000 eiro.    

Kā jau vēstīts, VKKF un Latvijas Valsts mežu finansējuma reģionu kultūras programmām ietvaros Kurzemes kultūras projektu atbalstam iedalīti 63 000 eiro.