Sestdien, 22. augustā, pulksten 18 Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas prospektā 16/18 norisināsies sarīkojums "Iepazīsti ugunsrituālu".


Ugunsrituāla pasaulē klātesošos ievadīs postfolka apvienība "Saule i tuvāk". Apvienības dalībnieki iepazīstinās ar ugunsrituālu būtību, būs iespēja darināt pašu rokām lāpas, vīt ziedu viju, dziedāt latviešu tautas dziesmas, izdejot latvju dančus un baudīt uguns stihijas performanci, informē Ilze Skangale, Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.


Iezīmējot laika ritumu dabā, saņemot dabas spēku un palīdzību īstenot savus nodomus un sapņus, mūsu senči jau izsenis nākuši kopā kurt uguni ugunsrituālā. Godinot dabas ritmu un likumus, cilvēks iepazīst pats sevi, to, kas tam no dabas ir dots. Uguns enerģija ir spēcīgi transformējoša, tā palīdz atbrīvoties no visa liekā, kas uzkrājies un traucē. Tā palīdz viegli un ar prieku iet tālāk savu dzīves ceļu. Visbiežāk ugunsrituālus veic saulgriežu vai saulstāvju laikā – ziemā, vasarā, pavasarī un rudenī, un katrā no tiem ir savs īpašs nolūks.


Postfolka apvienība "Saule i tuvāk" Liepājas muzeja dārzā iepazīstinās ar vienu no veidiem, kā uzburt savu ugunsrituālu – kas ir būtiskais, kas jāņem vērā un ko nevajadzētu darīt, lai pēc tam katrs pats savā spēka vietā kopā ar saviem tuvākajiem veidotu savus rituālus.


Radošās darbnīcas bērniem pasākuma laikā nodrošinās "Cietokšņa kopiena". Pasākums norisināsies ar Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes atbalstu, ieeja – bezmaksas.


Pasākuma laikā jāievēro valstī noteiktie pulcēšanās ierobežojumi, tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas vēlāk var tikt izmantota publicitātes nolūkos.