Apgūstot dažādus tūristu izklaidēšanas veidus citviet Eiropā, liepājnieki papildina netradicionālā tūrisma piedāvājumu Latvijā, šorīt ziņo Latvijas Radio.

Cirka studija "Beztemata" veiksmīgi jau vairākkārt izmantojusi "Leonardo da Vinci" programmu, lai ceļotu uz Lielbritāniju un Dāniju. Tur studijas dalībnieki ne tikai paši strādājuši uz ielām un veidojuši priekšnesumus, bet apguvuši arī jaunus trikus un papildinājuši rekvizītus. Sākoties vasaras sezonai, cirka ļaudis arvien biežāk būs redzami uz ielām dažādās Latvijas vietās, stāsta Latvijas Radio korespondente Inga Ozola.

Jau tagad Dāvids Egle var stāvēt uz lielas bumbas un vienlaicīgi arī žonglēt, bet viņa cirka biedrs Andris Kreicburgs rāda triku ar krēslu, kuru ar kājām gaisā viņš tur uz pieres. Puiši stāsta par braucienu uz Lielbritāniju, kur atrodas studijas "Beztemata" sadarbības partneri.

Saistībā ar draugiem Lielbritānijā radies arī cirka studijas "Beztemeta" nosaukums, stāsta vadīta Solvita Sudmale. Ielu cirks Liepājā tika izveidots pirms desmit gadiem. "Beztemata" izrādes ir pat ļoti tematiskas, jo tie nav tikai triki, bet gan izrāde, kuru veido cirka studijas ļaudis.

Liepājnieku radošās aktivitātes pasaulē pazīst kā jauno cirku. Lielbritānijā vairāk esot izplatīts klasiskais ielu cirks.

Dāvids domā, ka Eiropā ielu cirks daudz harmoniskāk iekļāvies sabiedrībā. Latvijā cilvēki ir atturīgāki. Līdz šim cirka studija "Beztemata" īstenojusi divus "Leonardo da Vinci" projektus, taču padomā vēl kāds, stāsta projektu koordinatore Kristīna Lieģeniece.

Tieši Kurzeme netradicionālā tūrisma jomā ir viena no aktīvākajām. Kurzemes tūrisma asociācija piedāvā 32 dažādus netradicionālā tūrisma objektus. Vairākus no tiem veidojusi biedrība "Cietokšņa kopiena", kuras ļaudis atpazīstam arī kā cirka studiju.

Jūlijā Liepājas parkā cirka izrādes būs katru svētdienu.

Cirka studiju "Beztemata" vasarā varēs redzēt vairākās Latvijas vietās, arī Rīgas svētku laikā.