Kino debitanta režisora Jura Kursieša filmā “Modris”, ko Liepājas skatītāji kinoteātrī „Balle” varēs noskatīties 24.oktobrī, filmējusies arī Liepājas teātra aktrise Laura Jeruma.

Filmas “Modris” scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem. Tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, kad par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem.

Laura Jeruma: ”Meitene, ko filmā atveidoju es, ir negatīvais tēls. Ar filmas galveno varoni viņa satiekas probācijas dienestā, pavedina Modri uz sliktiem darbiem un palīdz puisim noiet no ceļa.”

Laura ir vienīgā no Liepājas aktieriem, kas piedalās šajā, jau starptautisku atzinību guvušajā filmā.

„Filmējos kopā ar Valmieras un Rīgas teātru aktieriem. Modra lomas atveidotājs Kristers Pikša tika izraudzīts atlasē, un nāk „no ielas”, respektīvi, nav profesionāls aktieris. Taču puisis bija ļoti brīvs, dabisks, un sastrādāties ar viņu nebija nekādu problēmu – nejutu nekādu atšķirību.”

Lai gan filmēšana noritēja jau sen – pirms gandrīz diviem gadiem – Laura ļoti labi atceras lielo aukstumu, kad āra skati tika filmēti mīnus 15 grādu salā, kāju salšanu un to, kā galu galā saaukstējusies. Taču ar režisoru – Juri Kursieti – strādāt bijis ļoti patīkami un viegli.

„Pirms katras ainas filmēšanas visu sīki pārrunājām, tas palīdzēja, jo pirms tam kino biju piedalījusies tikai ļoti nenozīmīgu epizožu filmēšanā. „Modris” bija jauna un aizraujoša pieredze,” atzīst Laura.

Nupat filma „Modris” saņēmusi “Īpašo atzinību” Sansebastjanas starptautiskajā filmu festivālā Spānijā. Kā norāda festivāla žūrijas pārstāvji, balva pasniegta “par filmas stilistisko sniegumu un veidu, kā tiek sasaistīta vientulība un sabiedrība, personīgās ciešanas un administratīvā apspiestība”.

Sansebastjanas filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem A klases festivāliem, kam ir gan ar BAFT (Britu filmu un TV akadēmijas,) FIAPF (Starptautiskās kinoproducentu asociācijas), gan FIPRESCI (Starptautiskās kinokritiķu asociācijas) akreditācijas.

Filma "Modris" saņēmusi atzinīgu recenziju arī no ASV kino žurnāla "Variety", kas uzsver gan Jura Kursieša spēju kinovalodā uzdot svarīgus jautājumus, gan slavē Kristera Pikšas (Modris) spēli.

Sansebastjanas festivālā filma “Modris” piedzīvoja savu Eiropas pirmizrādi. Jau drīzumā, 10.oktobrī, notiks filmas Austrumeiropas pirmizrāde nozīmīgajā Varšavas filmu festivālā. Savukārt pasaules pirmizrāde filmai bija prestižajā Toronto filmu festivālā.

Uz Latvijas kinoekrāniem (tajā skaitā Liepājas) filma tiks izrādīta no 24.oktobra.