Rainera Sārneta kung-fu komēdija "Neredzamā cīņa", kura savu pasaules pirmizrādi šovasar piedzīvoja prestižajā Lokarno kinofestivālā Šveicē, ir nonākusi arī pie Latvijas skatītājiem. Liepāja ir īpaša pilsēta šai filmai, jo tajā filmētas daudzas filmas ainas un filmējušies arī vietējie iedzīvotāji, portālu informēja filmas producentu kompānijas "White Picture" pārstāve Zane Bukša.

Filma 2021. gadā tika filmēta vairākās liepājniekiem atpazīstamās vietās – Karostā, kā arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, Durbes un Medzes pusē, kā arī Rīgā un Straupē. Liepājnieki ir filmējušies gan filmas masu skatos, gan arī ar kaskadieru ainām palīdzējis autosportists Mārtiņš Sesks. 27. oktobrī "Cinamon Balle" filmu veidotāji aicina uz īpašo filmas seansu, kur neparasto un izklaidējošo stāstu būs iespējams redzēt uz lielā ekrāna.

"Neredzamā cīņa" ir kung-fu komēdija, kuras darbība norisinās pareizticīgo klosterī Padomju Savienībā pagājušā gadsimta 70. gados.  Filmas sinopse vēsta – 1973. gads, Padomju Savienība. Uz Krievijas un Ķīnas robežas kungfu meistaru uzbrukumā Rafaels pamatīgi cieš un zaudē savu magnetolu. Vēlāk, civiliedzīvotāja statusā, viņš ir atguvis pašcieņu – iestrādājies kā izveicīgs automehāniķis, kurš aizraujas ar kung-fu un katrā diskotēkā ir labākais dejotājs. Drīz viņš uzzina, ka pareizticīgo baznīcas klostera mūki piekopj šo cīņas mākslu. Atsakoties no laicīgās dzīves vilinājumiem un attiecībām ar Ritu, viņš pievienojas mūkiem. Ar to filma nebeidzas – kā rietumu popdziesmās skan: cīņa ar sevi tikai sākas.
 
Igauņu režisors Rainers Sarnets ir pazīstams arī Latvijā, viņa iepriekšējā filma "Novembris" 2017. gada rudenī saņēma Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) galveno balvu un kopumā ieguvusi vairāk nekā 20 starptautiska un nacionāla mēroga balvas. Filmā "Neredzamā cīņa" režisors turpina radīt unikālu vizuālo pasauli.

Filma ir tapusi ar Nacionālā kino centra atbalstu, Rīgas filmu fonda un Eiropas fonda "Eurimages" līdzfinansējumu, un tā ir četru valstu kopprodukcija – Igaunija (studija "Homeless Bob Production"), Latvija ("White Picture"), Grieķija ("Neda Film") un Somija ("Helsinki Filmi").

"Šis patiesi bija viens no ražošanā sarežģītākajiem projektiem, ne tikai filmējot lidojošus mūkus un automašīnas, bet arī nodrošinot filmai vizuāli bagātus un krāšņus kadrus. Es patiešām priecājos, ka, veiksmīgi sadarbojoties ar Baltijas valstīm, mēs kopā varam radīt tik radošus, unikālus un finansiāli ambiciozus projektus, kas spēj pārvarēt Baltijas kino robežas. Esmu pārliecināta, ka šī filma būs patiess vizuāls baudījums, it īpaši skatoties to uz kinoteātru lielajiem ekrāniem," tā filmu komentē Latvijas puses producente Alise Ģelze.

Filmu veidotāji gaidīs ikvienu uz īpašo seansu 27. oktobrī "Cinamon Balle". Vairāk informācijas ŠEIT.

Filmas treileris: