Svētdien, 14.septembrī, pulksten 18  Sv.Trīsvienības katedrālē izskanēs otrais no Latvijas ērģelēm veltīto koncertu triloģijas – Jāņa Lūsēna “Urbānā fantāzija ar BACH”.

To atskaņos ērģelnieks Tālivaldis Deksnis, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele, arfiste Ieva Šablovska, čelliste Ieva Upatniece, vijolnieks Raimonds Ozols un ģitārists Matīss Čudars.
Šis ir viens no (otrais) Latvijas ērģelēm veltīto koncertu triloģijas.

Sv.Trīsvienības katedrālē skanēs Jāņa Lūsēna “Urbānā fantāzija ar BACH”, ko atskaņos ērģelnieks Tālivaldis Deksnis, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele, arfiste Ieva Šablovska, čelliste Ieva Upatniece, vijolnieks Raimonds Ozols un ģitārists Matīss Čudars.

Par savu saistību ar Liepājas pilsētu, ērģelēm un skaņdarba tapšanu komponists Jānis Lūsēns stāsta: ”Ar ērģelēm mana dzīve saistīta jau no 15 gadu vecuma, kad aizrāvos ar ērģeļmūziku, kolekcionēju ērģeļmūzikas plates un daudz laika pavadīju gan pie Liepajas Sv. Annas baznīcas ērģelem, gan Trisvienībā, un ari pie nelielā katoļu baznīcas instrumenta. (J.Lūsēns dzimis Liepājā un absolvējis Em. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu – E.A.) Iestājoties konservatorijā, gadu turpināju mācīties ērģeļspēli fakultatīvi pie Larisas Bulavas, bet tad džeza mūzika un tās paveidi triumfēja manas tālākās muzikālās gaumes attīstībā. Piedāvajums rakstit jaundarbu man, protams, bija negaidits izaicinajums. Šinī darbā mēģināju apvienot brīvu fantāzijas lidojumu, kas nedaudz līdzinās improvizācijai, ar jaunu tembrālo krāsu meklējumiem – likās, ļoti interesanti varētu skanēt arfa salikumā ar elektrisko ģitāru. Mēģināju būt brīvs, radošs, nedaudz huligānisks, taču nezaudējot liriski romantiskās noskaņas... Džeza harmonijas un svinga elementi iezagās nemanot – tāpēc Urbānā fantāzija.”

Koncertā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē vēl skanēs J.S. Baha un J.G. Mīteļa mūzika, ko atskaņos jaunā ērģelniece Līga Dejus un pārlikumā ģitārai solo dzirdēsim divas daļas no J.S. Baha pirmās vijoļsonātes, ko atskaņos ģitārists Matīss Čudars, kas iepriekš Liepājā muzicējis starptautiskas džeza grupas sastāvā Fonteina klubā.
Ar trīs latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumiem, noslēdzas koncertu cikls “Ērģeļmūzika BACH zīmē”Rīgā, Liepājā un Jūrmalā, kas ir Rīgas 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums un ērģeļmūzikas koncertcikla kulminācija

Triloģija Latvijas ērģelēm vienlaikus ir veltījums trim Latvijas baznīcām un J.S. Baham. 7.septembrī Dubultu baznīcā notika triloģijas pirmās daļas – Riharda Dubras “Jūrmalas partitas” – pirmatskaņojums, kurā piedalījās ērģelniece Kristīne Adamaite, flautiste Dita Krenberga, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un arfiste Ieva Šablovska.

26. septembrī iepriekšējām triloģijas daļām Rīgas Domā pievienosies Ērika Ešenvalda radītā “Okeāna balss”, kuru atskaņos ērģelniece Iveta Apkalna, flautiste Dita Krenberga, LNSO un diriģents Andris Poga.

Visos koncertos klausītājiem būs iespēja ekrānā vērot muzicēšanu ērģeļu balkonā.

Ieeja koncertā Liepājā par ziedojumiem.

Projektu atbalsta nodibinājums Rīga 2014 un Jūrmalas pilsētas dome.