Aktrise Inese Kučinska. Liepājas teātra foto.


"Esmu filmējusies seriālos, bet kino ir kino. Līdz šim man nav bijusi liela loma kino," portālam irliepaja.lv atzina aktrise Inese Kučinska, kura izraudzīta galvenajai, teātra un kino aktrises Marijas Leiko lomai spēlfilmā "Marijas klusums", kuras uzņemšanu iecerējis režisors Dāvis Sīmanis un studija "Mistrus Media".


Inese Kučinska portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka pagaidām arī pati ļoti maz zina par filmēšanos, jo filmas uzņemšanu bijis paredzēts sākt gada nogalē. "Viss vēl ir tikai iedīglī".


Aktrise uzaicināta uz tā sauktā tīzera filmēšanu, kas ilgusi vienu dienu.


Filmas producents Gints Grūbe portālam irliepaja.lv apliecināja, ka "noteikti strādāsim ar Inesi Kučinsku", taču viņu kā producentu šobrīd vairāk nodarbinot trūkstošā finansējuma meklējumi.


Nacionālā Kino centra 2021. gada jaunu filmu ražošanas konkursā spēlfilmas "Marijas klusums" uzņemšanas pirmajam posmam piešķirti 300 000 eiro, taču ar to nepietiek, lai filmu pabeigtu, sacīja producents.


Šobrīd filmas radošo komandu veido scenārija autori Dāvis Sīmanis un Tabita Rudzāte, režisors Dāvis Sīmanis, operators Andrejs Rudzāts, māksliniece Kristīne Jurjāne, galvenās lomas atveidotāja Inese Kučinska, producents Gints Grūbe. Filma taps studijā "Mistrus Media".


Filma "Marijas klusums" iecerēta kā dramatisks vēsturiskais trilleris, kas balstīts slavenās teātra un kino aktrises Marijas Leiko dzīvesstāstā – 20. gadsimta 30. gados viņa bēga no nacistiskāsVācijas un nonāca padomju režīma augstākajā sabiedrībā, atguva agrāko slavu un realizēja skatuves ambīcijas, atrada mīlestību un zaudēja dzīvību Staļina represijās, kas iznīcināja Maskavas latviešu teātri "Skatuve".


Studijas "Mistrus Media" producētajos kino un TV projektos filmējušies arī Liepājas teātra aktieri Edgars Ozoliņš ("Maiņa") un Gatis Maliks ("Emīlija. Latvijas preses karaliene").