Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad 29.jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā.

Pirmais koncerts notiks tieši mūziķa 60.dzimšanas dienā dzimtajā Liepājā, renovētajā brīvdabas koncertzālē "Pūt, vējiņi!". Jubilejas koncerti skanēs arī Jūrmalā, Dzintaru Koncertzālē, Saulkrastu estrādē, Jelgavas brīvdabas koncertzālē "Mītava". Vasaras koncertu sērijas noslēgums notiks Rojas brīvdabas estrādē, nākamie koncerti tiek plānoti koncertzālē "Cēsis", Latgales vēstniecībā GORS un Ventspils teātra namā "Jūras vārti".

Tā kā šis ir Igo jubilejas gads, visi dziedātāja talanta cienītāji tiek ielūgti uz īpašiem jubilejas koncertiem, kuros kopā ar Igo uz skatuves kāps gan mūziķi, ar kuriem jubilārs savas karjeras laikā sadarbojies, kā arī komponisti, kas rakstījuši dziesmas tieši Igo balsij.

Koncertos skanēs Igo "zelta repertuārs" no grupām "Līvi", "Remix", "Liepājas brāļi", tāpat arī fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas "Lāčplēsis", operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" u.c. darbiem, kas bijuši svarīgi gan Igo, gan Latvijai.

"Šie būs koncerti, kur būs dzirdami skaņdarbi, kurus klausītāji vienmēr grib dzirdēt un gaida, kuri ikvienam raisa emocijas, atmiņas, kuriem var dziedāt līdzi; kompozīcijas, kuras pārdzīvojušas laika pārbaudi un joprojām klausās vairākās paaudzēs," saka Igo.

Igo ir aktīvs joprojām, un arī pēdējos gados tiek radīti skaņdarbi, kuri guvuši lielu popularitāti šodien. Līdzās šīm dziesmām koncertos noteikti skanēs arī agrāk radītie Igo izpildītie hiti, kuru autori ir Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Ēriks Ķiģelis, Jānis Strazds, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis, Valts Pūce un arī pats Igo. "Brīva diena", "Vējš sola lapai debesis", "Redzēj puisis, redzēj meita", "Nojausma", "Mālos pelēkos", "Ieelpots", "Bet dzīvē viss ir savādāk", "Nepiesauc, nepasauc mani vēl", "Kā senā dziesmā", "Laika dziesmiņa", "Meitenei kafejnīcā", "Pilnmēness naktī", "Zīlīte" u.c., turklātkatrā koncertā repertuārs un īpašo viesu sastāvs būs atšķirīgs.

Nozīmīgs koncerts notiks Dzintaru koncertzālē 10.augustā – vietā, kur pirms 36 gadiem norisinājās 1. Vissavienības jauno izpildītāju konkurss "Jūrmala 86", kurā galveno balvu "Grand Prix" saņēma Igo, gūstot nedalītu popularitāti. Tas pavēra ceļu uzstāties koncertos milzīgas auditorijas priekšā arī tūkstošiem kilometru ārpus Latvijas robežām, tādējādi gūstot vēl lielākus panākumus.

Koncertos piedalīsies muzikālā grupa Jāņa Strazda vadībā.

Pēdējos desmit gadus Igo aktīvi pievērsies arī vizuālajai mākslai. Top grafikas, paša dizainēti priekšmeti un trauku sērijas. Katru gadu Igo darbi redzami izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Tuvākā gaidāmā izstāde, kurā būs redzama Igo grafika un trauki, aprīlī un maijā būs skatāma Kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Paralēli tam Igo attīsta mūzikas un mākslas centru "Ceplis" Mežotnē, kur vada ekskursijas un meistarklases.

Igo dizaina priekšmetus, mūzikas albumus, trauku eksemplārus un grāmatas varēs iegādāties jubilejas koncertu vietās. Pēc koncertiem ikvienam, kurš vēlēsies, būs iespēja nofotografēties kopā ar dziedātāju un saņemt viņa autogrāfu.

IGO jubilejas koncerti notiks:

29.jūnijā pulksten 19 Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!"
29.jūlijā pulksten 19 Jelgavas brīvdabas koncertzālē "Mītava"
30.jūlijā pulksten 19 Saulkrastu estrādē
10.augustā pulksten 20 Dzintaru koncertzālē
9.septembrī pulksten 19 Rojas brīvdabas estrādē
23.septembrī pulksten 19 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS
1.oktobrī pulksten 16 Ventspils teātra namā "Jūras vārti"
20.oktobrī pulksten 19 Cēsu koncertzālē

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.