ASV dzimusī latviešu rakstniece Rita Laima iepazīstinās lasītājus ar savu pirmo grāmatu "Skylarks and Rebels" ("Cīruļi un dumpinieki") angļu valodā.

Tas stāsta par viņas dzīvi Padomju Latvijā, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecībā Latvijā.

Novembrī Laima piedalīsies vairāk nekā 15 pasākumos bibliotēkās visā Latvijā, lasot grāmatas fragmentus latviski un tiekoties ar lasītājiem.

Mūsu pilsētā pasākums notiks ceturtdien, 9.novembrī, pulksten 16 Centrālajā Zinātniskajā bibliotēka, Zivju iela 7.

Grāmatā "Skylarks and Rebels" Laima stāsta par došanos uz PSRS okupēto Latviju astoņdesmito gadu sākumā, iepazīšanos ar latviešu fotogrāfu un uzturēšanās atļaujas pieprasīšanu 1982.gadā par lielu pārsteigumu gan saviem vecākiem un trimdas latviešiem, gan Padomju Latvijas varas iestādēm. Grāmatas 500 lapaspusēs aprakstīti 17 gadi Latvijā, dzīvojot mazā Vecrīgas dzīvoklī, audzinot divus dēlus un iepazīstoties ar okupētās tēvzemes apslēpto vēsturi, skaidroja vēstniecībā.

Rakstniece piedzima ASV mākslinieka Ilmāra Rumpētera un dzejnieces Baibas Bičoles ģimenē, uzauga latviešu trimdas kultūras darbinieku sabiedrībā un studēja mākslu "Parsons School of Design" Ņujorkā. No 1982.gada līdz 1999.gadam Laima dzīvoja Latvijā, kur piedzīvoja padomju okupāciju, latviešu tautas Atmodas laiku un ilgi gaidīto neatkarību 1991.gadā.