Piektdien, 7. septembrī pulksten 17 Liepājas muzejā atklās mākslinieka un pedagoga Herberta Erba darbu izstāde „Mans ceļš stiklā”.

Jau par tradīciju kļuvusi iespēja redzēt Liepājas Universitātē strādājošo pedagogu radošās izpausmes muzeja izstāžu zālēs. Šoreiz mākslinieks Herberts Erbs rādīs retrospektīvu sava radošā darba izstādi, kas veltīta mākslinieka jubilejai. Erbs piedāvā iepazīt stikla daudzveidīgās iespējas mākslā un dizainā. Skatītāji fotogrāfijās varēs redzēt mākslinieka radošo ceļu no skices līdz gatavam mākslas objektam.

Māksliniekam jau pirms vairākiem gadiem radusies ideja par šādu eksponēšanas veidu. Lielākā daļa izstādīto darbu dod ieskatu laika periodā, kad Herberts Erbs dzīvoja un strādāja Līvānos. Atceroties darbu Līvānu stikla fabrikā, mākslinieks izsaka nožēlu, ka tagad daļai Latvijas stikla mākslinieku zudusi tā vienreizējā iespēja strādāt ar karsto stiklu mūsu valstī.

Herberts Erbs ilgus gadus bijis rūpnīcas galvenai mākslinieks un pieredzējis tās spožākos laikus, kad līvāniešu ražojumi bija ļoti pieprasīti ne tikai mūsu pusē, bet arī aiz robežām. Liela daļa viņa veidoto stikla darbu joprojām glabājas Līvānu stikla muzejā, kurš laika gaitā nodots Latgales mākslas un amatniecības centram.

Toreiz bieži nācies piedalīties tautsaimniecības un ārzemju rūpniecības izstādēs, kas saistījās ar stikla dizaina darba specifiku. 1986. gadā Herberts Erbs uzņēmts Latvijas Mākslinieku Savienībā.

Pēc Līvānos pavadītā laika, atgriežoties dzimtajā Liepājā, mākslinieks vairāk pievērsies stikla darbiem, kuru kompozīcijas veidotas plaknē – vitrāžām. Ar šiem darbiem tad arī saistās pēdējo gadu ieceres un to realizācijas dažādos interjeros. Arī iesaistīšanās pedagoģiskajā darbā Liepājas Universitātē no 1997.gada sekmējusies un rezultātā iegūts izglītības zinātņu maģistra grāds.

Izstāde skatāma no 7. septembra līdz 8. oktobrim. Ieeja bez maksas.