No 8. oktobra galerijā "Romas dārzs" būs skatāma izstāde ar nosaukumu "Divreiz pa septiņdesmit". Divi mākslinieki šoruden ar mēneša starpību atzīmē apaļu jubileju, abi beiguši Latvijas Mākslas akadēmiju, un abi ir saistīti ar Liepāju.

Džentlmeņi satiekoties spēj vienoties ne tikai par dažādām sadzīviskām tēmām, bet arī par kopīgām interesēm, smej Mārtiņš Zitmanis. Viņam pieder ideja organizēt izstādi kopā ar Herbertu Erbu. Izstādi, kas rosina fantāziju un eksistenciālas pārdomas, informē galerijas vadītāja Ieva Anna Avotiņa.

Herberts Erbs piedāvā aplūkot lielākoties pēdējo gadu veikumu – eksperimentus, kas radīti darbojoties Liepājas Universitātē (LiepU), skulpturālos objektus no stikla, granīta, terakotas. Pastaigās pa pludmali mākslinieks ievērojis viļņu nogludinātus ķieģeļu fragmentus. Lūk, jums terakota! Ir arī darbi no laikiem, ko apdzied vienaudze Sūzija Kvatro "tu biji tik jauna, es biju tik brīvs".

Gleznotājs Mārtiņš Zitmanis par pēdējo divu gadu darbiem, kas izstādē: "Redzējums man rada asociāciju, asociācija – tēlu. Tēlu, atmetot lieko, veidoju kā grafisku, ģeometrisku kompozīciju, ar savu līniju un laukumu, metālisko virsmu un faktūru ritmiku. Mani saista senā ikonogrāfija un modernā tēlniecība, spēja lietu būtību attēlot nosacīti. Kā ornamentālu zīmi".

Mākslinieks Herberts Erbs dzimis Liepājā. 1974. gadā absolvējis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā beidzis Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu. Kādu laiku strādājis par galveno mākslinieku Līvānu stikla fabrikā. Kopš 1980. gada piedalās izstādēs ne tikai tepat Latvijā, bet arī ārzemēs. 1986. gadā uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā. Liepājā mākslinieks vitrāžists, stikla dizaineris radījis interjeru noformējumus sabiedriskajos objektos un autordarbi sastopami arī daudzos privātīpašumos. 2007. gadā LiepU ieguvis izglītības zinātņu maģistra grādu pedagoģijā un joprojām LiepU pasniedz akadēmisko veidošanu, zīmēšanu, keramikas pamatus,  iemaņas vitrāžu izgatavošanā un citās ar stiklu saistītās tehnoloģijās.

Mārtiņš Zitmanis. Publicitātes foto.


Gleznotājs Mārtiņš Zitmanis dzimis ar Herbertu vienā gadā, taču Rīgā. Absolvējis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. Latvijas Mākslas akadēmijā beidzis I.Zariņa monumentālās glezniecības nodaļu. Mārtiņš 12 gadus dzīvojis Latgalē, do deviņdesmitajiem gadiem – Kurzemes pusē. Savus darbus izstāda kopš 1982.gada un piedalījies izstādēs Latvijā un ārpus tās. Latvijas Mākslinieku savienībā uzņemts uzņemts 1986. gadā.

Šoreiz atklāšana notiks savādākā formātā. Sestdien 8.oktobrī no pulksten 12 līdz 18 mākslas mīļotājiem būs iespēja apmeklēt izstādi un iepazīties ar darbiem bezmaksas.

Saviesīga tikšanās, kā oficiāla atklāšana ar abiem māksliniekiem gaidāma 10. novembrī!

Izstāde galerijā "Romas dārzs" skatāma līdz 30. decembrim.

Galerija "Romas dārzs" atvērta no otrdienas līdz sestdienai pulksten 12 – 18, svētdienās pulksten 12 – 15. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 5 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2 eiro, ģimenes biļete – 10 eiro.