Šodien pulksten 19 uz "Fire Bar" skatuves pirmizrādi piedzīvos "Goda teātra" jauniestudējums monoizrāde "Nelegālais".

Iestudējumu veidojis režisors Leons Leščinskis un mākslinieks Varis Siliņš. Lugā piedalās Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks, kuram atsevišķās ainās piebiedrosies viņa kolēģe Agnese Jēkabsone.

Dienu pirms paredzētās pirmizrādes mēģinājums rit pilnā sparā — izrādes režisors Leons Leščinskis dod padomus un norādījumus aktierim Gatim Malikam. Šādā atmosfērā risinās mūsu saruna ar "Goda teātra" dibinātāju un vadītāju Kasparu Godu.
Kaspars stāsta, ka monoizrāde ir īpašs žanrs, vienam aktierim veidota izrāde. Pasaulē notiekot pat monoizrāžu festivāli. "Ir dažādi monoizrāžu veidi, piemēram, pārdomas par eksistenciālām problēmām vai tā sauktās stand up komēdijas. Šajā lugā ir vairāk no dzīves, tāds stāsts par to kā jūtas viens vīrietis savos trīsdesmit gados vientulības pilnā pūlī," skaidro Gods.
 
"Būtībā problēma, kas mani interesē šajā izrādē — kāpēc tik ļoti daudzi no mums braucam prom, meklējot savu vietu dzīvē, ja visas problēmas ir nevis ārējos apstākļos, bet gan meklējamas cilvēkā pašā. Šajā iestudējamā mēs cenšamies rast atbildi uz to, kāpēc cilvēkam nekur nav miera un kāpēc viņš palaiž garām iespējas, kaut gan tās ir tepat, līdzās," iestudējuma vēstījumu raksturo Kaspars.

Viņaprāt, ka "Fire Bar" telpu atmosfēra ir ļoti atbilstoša šai izrādei. "Tādām nelegālām štellēm ļoti piemērota vieta," smejas aktieris.

Iestudējumu tapšanā Kaspars vairāk rūpējoties par finansiālo pusi, dekorāciju izgatavošanu, izrādes producēšanu.

"Daudziem aktierim ir pietiekami daudz brīvā laika un nepiepildīti sapņi, kurus lielais teātris nekad neļaus realizēt. Citi nēsājas apkārt ar projektiem, tad nu šī ir tā vieta, kur to visu realizēt un kur to var uzlikt uz oficiāliem pamatiem,” par to, kāpēc dibinājis "Goda teātri", stāsta Kaspars.

"Goda teātra" mājvieta būs Dārza ielā, taču pagaidām teatrāļi neplāno tur uzturēties. "Viss iet savu gaitu, lēnā garā. Pašlaik top telpu tehniskais apsekojums,” bilst Kaspars. Aktieris un producents cer, ka skatītājus Dārza ielā varēs uzņemt jau nākamajā sezonā. "Ir diezgan grūti, kad nav pašiem savu māju, un jāpārvācas no vienas vietas uz otru," atzīst Kaspars Gods.

"Mums palīdz un stutē Kultūrkapitāla fonds, arī LMT piešķirtā projekta nauda – pieci tūkstoši latu," saka Kaspars.

Oktobra beigās "Goda teātris" saņēma finansiālu atbalstu projektu konkursā: "LMT Liepājai". Par LMT piešķirto naudu teātris plāno izveidot kulišu sistēmu, kas esot vidusskolas volejbola laukuma izmēros. Taču tas nenozīmē tikai kulises, bet arī krēslus un mazu, pārvietojamu skatuvi, arī gaismas. Lai to visu varētu pārvadāt, saliks "mazā, smukā piekabē". "Būs normāls, mobils verķis, ko varēs uzstādīt arī brīvdabā," nākotnes plānos dalās "Goda teātra" vadītājs.

"Goda teātris" joprojām skatītājus priecē arī ar izrādi "Žurka". Kaspars apstiprina, ka izrāde ir ļoti iemīļota, un skatītāji labprāt vēlas to redzēt. "Arī šodien mums bija viena izrāde Rīgā," saka Kaspars. Aktieris atzīst, ka jaunie aktieri ir diezgan noslogoti Liepājas teātrī, izrādē "Pūt, vējiņi!", tāpēc jāatrod laiks "Goda teātra" izrādēm.

"Bet "Žurka" savus skatītājus ir sasniegusi, un viņi to vērtē atzinīgi," secina Kaspars.
Kaspars Gods uzsver, ka svarīgi, lai izrādes vēstījums sasauktos ar to, ko domā un jūt skatītājs zālē — iestudējumiem jābūt par aktuālām tēmām. Kaspars plāno februārī vai martā veidot izrādi 1. — 4. Klašu audzēkņiem, mazajai publikai, kas esot piemirsta, tāpēc šī niša vēl nav aizņemta. Par ko būs izrāde, aktieris pagaidām patur noslēpumā. ”Izrāde noteikti būs par viņiem pašiem, kā viņi dzīvo, kā ņemas."

Aktieri "Goda teātrim" ir pietiekamā sastāvā, un tuvākajā nākotnē nevienu citu Kaspars piesaistīt neplāno, taču režisorus — jā, tos aicināšot no Rīgas.

"Taču tas noteikti būs tad, kad mums pašiem būs savas telpas," teic Kaspars Gods.