Dzejas dienas Liepājā iesākās ar vienu no nozīmīgākajiem un ietekmīgākajiem franču 19. gadsimta dzejniekiem Šarlu Bodlēru Liepājas teātra aktiera Leona Leščinska izpildījumā un mūziķa Viktora Boka klavierspēles pavadījumā Liepājas interjera muzejā "Hoijeres kundzes viesu nams", teikts Liepājas domes feisbuka lapā facebook.com/liepajalv

Dzejas lasījumos bija iespēja dzirdēt fragmentus no nozīmīgākā Šarla Bodlēra dzejoļu krājuma "Ļaunuma puķes" (Les fleurs du mal, 1857), kas pēc tā iznākšanas izsauca asu lasītāju un kritiķu reakciju.


Pirmie Šarla Bodlēra dzejoļi publicēti 1843.–1844.gados žurnālā "Artists". 1857.gadā izdots vispopulārākais Bodlēra poētiskais krājums "Ļaunuma puķes", kas pārsteidza publiku tik ļoti, ka cenzori uzlika sodu Šarlam Bodlēram un lika izņemt no krājuma sešus dzejoļus, kas, viņuprāt, bija pārāk nepiedienīgi.

1861.gadā krājums tika atkārtoti izdots, autoram to pārveidojot un papildinot. Tiek uzskatīts, ka šis dzejoļu krājums ir Bodlēra daiļrades virsotne. Šī grāmata aizsāka Eiropas modernisma laikmetu.

Ar pilnu Dzejas dienu notikumu programmu Liepājā var iepazīties https://www.liepaja.lv/dzejasdienas2022