Liepājas teātris sadarbībā ar "Rietumu radio" un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes atbalstu ir uzsācis darbu pie jauna projekta, lai klausītājiem trīs dažādos vakaros piedāvātu iespēju noklausīties trīs latviešu autoru darbus – stāstus no Paula Bankovska krājuma "Trakie veči", fragmentus no Noras Ikstenas un Imanta Ziedoņa grāmatas "Nenoteiktā bija" un Janas Egles stāstu "Aiziet jūriņā!", informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

P. Bankovska stāstu krājums "Trakie veči" izdots 2016.gadā. Uzreiz pēc tā izdošanas dzejniece un publiciste Kristīne Ilziņa laikrakstā "Diena" to nodēvēja par "vasaras lielāko literāro prieku, kurā katrs no stāstiem ir smalki nostrādāts un dvēseli pacilājošs". Stāstu ierakstā piedalījušies aktieri – Armands Kaušelis, Inese Kučinska, Sandis Pēcis, Leons Leščinskis, Laura Jeruma, Gatis Maliks un Herberts Laukšteins.

Noras Ikstenas sarakstītā grāmata "Nenoteiktā bija" izdota 2006. (atkārtoti 2013.) gadā. Tā tapusi Ikstenai un Ziedonim sarunājoties par dzejnieka bērnību, viņa saknēm un to, kas viņš ir un kāpēc. Fragmentus lasīs aktieris Leons Leščinskis sadarbībā ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Martu Kauliņu, kas radījusi muzikālo partitūru.

Savukārt stāsts "Aiziet jūriņā!" ir daļa no Janas Egles stāstu krājuma "Gaismā" (izdots 2016. gadā), par kuru autore 2017. gadā saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu prozas kategorijā.

Projekta idejas autore un šo darbu ierakstu režisore aktrise Karīna Tatarinova par šo projektu saka: "Šis noteikti ir jauns izaicinājums ne tika Liepājas teātra aktieriem, bet arī skatītājiem. Tas, ko redzam uz skatuves, kino lielākoties jau ir risinājums. Radiolugas, kurās šis vizuālais iespaids izpaliek, provocē/rosina mūsu iztēli daudz aktīvāk. Iespējams tas ir nogurdinošāk, bet kāpēc gan uz 40 minūtēm neļauties šādai avantūrai…?"

Pirmais raidījums, kurā tiks atskaņoti Paula Bankovska stāsti "Rietumu radio" ēterā: FM 105,8 (Liepājā un tās apkārtnē) vai interneta tiešraidē mājas lapā www.rietumuradio.lv izskanēs piektdien, 17.aprīlī, pulksten 19.

"Atsaucos piedalīties šajā projektā, jo šobrīd šis ir vienīgais veids, kā varu būt noderīgs savam teātrim," saka aktieris A. Kaušelis. "Ar šādiem balss ierakstiem strādājis gandrīz vai neesmu, tāpēc tas man ir arī izaicinājums un jauna pieredze, kuru negribēju laist garām. Ierunājot Bankovska stāstu, man bija sajūta, ka sarunājos ar cilvēku, kuru jau pazīstu, jo pirms diviem gadiem iestudējām izrādi pēc viņa stāstu krājuma "Kur pazuda saimnieks?". Atpazinu autora izteiksmes līdzekļus, humora izjūtu, valodas sulīgumu un garšīgumu – tā man ir patīkama atkal satikšanās ar Bankovska tekstu," viņš papildina.

Stāstu ierakstiem palīdzējuši tapt Liepājas teātra skaņu operatori Ģirts Siliņš un Milda Ziemane.

Raidījumi arī turpmāk būs dzirdami piektdienās – 24.aprīlī un 1.maijā – tai pašā laikā.