Galerijas "Romas dārzs" plašajā mākslas darbu kolekcijā pārstāvēti dažādu žanru gleznas un grafikas – ainavas, marīnas, akti, portreti, sadzīves un vēsturiskais žanrs un klusās dabas. Tieši šobrīd dabā valdošās rudenīgās noskaņas aicina pievērsties kolekcijā esošajām gleznām, kurās atainotas klusās dabas. Ražas laiks, kad dabā ienākas un nogatavojas augļi un dārzeņi, iedvesmojis māksliniekus veidot uzstādījumus un dabas velšu krāšņumu iemūžināt gleznās. Mākslinieki ierauga formas skaistumu un krāsu bagātību gan gardajos, sulīgajos augļos, gan no zemes izceltajos dārzeņos.


K. Veinbahs-Kaksis "Āboli traukos un uz galda".


Klusā daba ir tēlotājas mākslas žanrs vai atsevišķs mākslas darbs, kas atveido kompozīcijā sakārtotus dzīvās dabas – augļi, dārzeņi, ziedi, medījums, zivis – vai nedzīvās dabas – sadzīves priekšmeti, trauki un tamlīdzīgi – objektus. Kā viena no glezniecības studiju pamatmetodēm tiek izmantota dažādu formu un faktūru apvienojumu gleznošana klusās dabas uzstādījumā: biezāks un plānāks audums, stikls, metāls, dažādi ēdieni, aksesuāri un citi priekšmeti. Līdzās augļiem un dārzeņiem tiek gleznoti košie un krāsās bagātie ziedi, dažādu formu un materiālu trauki, kā arī dažādas auduma drapērijas.


Cik dažādi ir mākslinieki un to izmantotās tehnikas – eļļas glezniecība, akvarelis, pastelis, tik dažādas atveidotās kluso dabu kompozīcijas un mākslinieciskie paņēmieni.


Ne tikai dārza veltes piesaistījušas mākslinieku interesi. Galerijas kolekcijā ir mākslinieka Valda Mackara jeb Mic zīmētas sēnes darbā "Bērzlapītes"


V. Mackars "Bērzlapītes".


Arī plašajā mākslinieka Valtera Uztiča kolekcijā sastopamas klusās dabas, kurās mākslinieks atainojis sēnes, cūku pupas, ābolus, ziedus. Mākslinieka Staņislava Diņģeļa daiļradē sastopamas klusās dabas kompozīcijas ar asterēm vāzē un āboliem, kā arī sadzīviska un zemnieciska klusā daba ar sīpoliem un burkāniem, kas it kā pauž lauku pamatīgumu un mieru.


S. Diņģelis "Rudens raža".


Lai arī šķiet, ka kluso dabu gleznojumos plašāk izmantots košs un bagātīgs krāszieds, galerijas ekspozīcijā "Liepāja–Laiks–Mākslinieks" skatāma mākslinieka Roberta Stārosta "Klusā daba ar āboliem", kurā caur pelēkās krāsas prizmu mākslinieks radījis niansēs klusinātu kompozīciju ar āboliem un ziediem vāzē.


Galerijas kolekcijā līdzās liepājnieku darbiem ir arī izcilu latviešu mākslinieku darbi. Mākslinieks Jānis Krontāls savā lielformāta eļļas gleznā dabas krāšņums, rudens ziedu košums un zaļie vasaras āboli veido barokāli krāšņu kompozīciju. Savukārt pavisam citādāks noskaņojums ir Kārļa Dobrāja gaišā toņkārtā gleznotajā "Klusā daba ar paleti, trīs otām un četriem bumbieriem".