Galerija "Romas dārzs" savā kolekcijā nesen ieguvusi gleznotāja Gunāra Hehta 1985.gada darbu "Svētku koncerts", kurā attēlota ansambļa "Zvaigznīte" uzstāšanās.

Padomju armijas estrādes ansamblī "Zvaigznīte" spēlējuši vai to vadījuši ļoti daudzi vēlāk pazīstami latviešu mūziķi, sākot ar Ojāru Grīnbergu, Uldi Stabulnieku, Zigmaru Liepiņu un citiem. 1985.gadā, kad tapusi glezna, ansambļa "Zvaigznīte" vadītājs varēja būt mūziķis un kinorežisors Aigars Grauba, kurš, 1984. – 1985.gadā, dienējot padomju armijā, kļuva par "Zvaigznītes" vadītāju. Pēc tam, tajā pašā 1985. gadā, Grauba bija kulta rokgrupas "Jumprava" vokālists, taustiņinstrumentālists un dziesmu autors.

Gleznā "Svētku koncerts" (1985.gads; audekls, eļļa; 100x132), kas ataino 40.gadadienai kopš PSRS uzvaras Otrajā pasaules karā veltītu koncertu brīvā dabā, redzama publika un uz skatuves muzicējoši puiši padomju armijas formās – trīs ģitāristi, akordeonists, bundzinieks.

Gleznotājs Gunārs Hehts dzimis 1954. gadā 2. oktobrī Rīgā skolotāja un feldšeres ģimenē.

Profesionāli sācis izglītoties 1964. gadā J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. No 1968. gada līdz 1969. gadam studējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā Stikla mākslinieciskās apstrādes nodaļā.

Studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijā un 1983. gadā beidzis Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu "Studenti pie zvejniekiem" (vadītājs E. Iltners).

Kursa biedrene Sandra Krastiņa atceras (artteritory.com), ka Gunārs Hehts draudzējies ar mākslinieku Jāni Pauļuku.

Izstādēs Hehts piedalās kopš 1978. gada. Mākslinieku savienībā uzņemts 1985. gadā.

Mākslinieks plaši izpaudies dažādos mākslas žanros – gleznojis figurālas kompozīcijas, portretus, aktus, klusās dabas un ainavas. Vispārliecinošāk viņa lirisms atspoguļojas pilsētas ainavās, kā arī portretos un atkailinātā modelī.

Mākslinieks pārstāv tonālās glezniecības skolu, un galvenais izteiksmes līdzeklis viņa glezniecībā ir krāsa. Nereti izmanto tīru krāsu un tiešu dabas vērojumu, ko papildina ar savu subjektīvo izjūtu gammu.

Pēc paša mākslinieka atzinuma viņš "nemīl runāt par glezniecību, toties savā mākslā mēģina atainot to, ko viņam grūti izteikt vārdos".

Miris 2005. gadā.

Galerijas "Romas dārzs" kolekcijā jau iepriekš glabājās Hehta glezna "Lietaina diena Aizputē" (1995.gads; audekls, eļļa; 97x89).