Ceturtdien, 14.jūlijā, galerijā "Romas dārzs" savu izstādi ar nosaukumu "Mainīgais naratīvs" atklās māksliniece Gunta Krastiņa. Plaši izvērstā ekspozīcija pavērs ieskatu autores radošajā darbībā pēdējo divdesmit gadu laikā.  Ekspozīcijā ietvertie gleznu cikli ir stāsts par laika posmiem, par sajūtām dzīvojot tajos un nākotnes vīzijām, informē galerijas vadītāja Ieva Anna Avotiņa.

Mākslinieks ir stāstnieks, kas savu pasaules redzējumu ataino uz audekla, ar krāsas starpniecību, veidojot sižetus, reizēm reālas pasaules ainas, reizēm simbolos ietvertus vēstījumus. Katrs skatītājs mākslinieka stāstu ierauga caur paša individuālo uztveres prizmu, kas dod viņam objektīvu rezonansi ar redzēto. Mākslā nav un nevar būt direktīvu, kā mākslinieka stāstījums jāuztver, jo māksla ir transcendentāla, tās uzdevums ir būt pavadonim šajā pasaulē un dot iespēju katram personīgi izsvērt vai darbs rezonē vai nē.

Tā kā ekspozīcija sastāv no vairākiem atšķirīgiem gleznu cikliem, iespēja katram skatītājam gleznās izlasīt savu stāstu ir lielāka. Ekspozīcijas senākais gleznu cikls ir "Čūskas ceļš", kura vadmotīvs ir jautājums par izvēlnēm un atbildību par izvēlēto, kā arī par to, kas ir primārs – mērķis vai ceļš. Nākamā, skaitliski lielākā gleznu ekspozīcija ir "Indigo", kura gadu no gada papildinās. "Indigo" cikls – tas ir stāsts par garīgajām, eksistenciālajām vērtībām, paradigmu maiņām sabiedrībā un pasaules uztverē, raugoties caur šo absolūtu indigo krāsu.


Nozīmīga tēma mākslinieces dzīvē ir jūrai un līdz ar to reiz tapa cikls "Jūras impresijas", kas attēlo gan tradicionālas jūras ainavas, gan ne tik tradicionālus darbus, proti, medūzas smiltīs, kas ir tikai to iluzors nospiedums. Cikls "Mana un Tava Latvija" reiz tapa kādā mūsu valstij kritiskā brīdī un ataino klasiskajā reālisma stilā gleznotas ainavas un klusās dabas. Šeit ir viens vēstījums – mīlestība pret savu tēvzemi!

Nākamais lielais cikls ir "Filips", kura iedvesmas avots bija mākslinieces persiešu kaķis. Katrā gleznā ir iekodēts vēstījums par cilvēku un cilvēkam raksturīgo dabu – prieku, bailēm, ilgām, skumjām, gaidām, sajūsmu un vilšanos. Ekspozīcijā ir ietvertas arī gleznas, kuras nav kādu ciklu sastāvdaļas, bet ir tapušas kādos  nozīmīgos mākslinieces dzīves posmos.

Māksliniece Gunta Krastiņa ir dzimusi ventspilniece, bet par savām mājām nu jau 16 gadus sauc Liepāju. Viņa ir profesionāla māksliniece, mākslas maģistre, strādā Liepājas Universitātē, kur pasniedz gleznošanu. Māksliniece visus šos gadus aktīvi ir piedalījusies Liepājas mākslas dzīvē, organizējot izstādes Liepājas māksliniekiem gan individuāli, gan grupu izstādes. Ir notikušas Liepājas mākslinieku izstādes vairākos Latvijas reģionos, tostarp jau par tradīciju kļuvušas liepājnieku izstādes kaimiņpilsētā Ventspilī.

G.Krastiņai ir bijušas vairāk nekā 40 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, tostarp viņa bijusi dalībniece vairāk nekā 20 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Darbi atrodami privātkolekcijās ASV, Lielbritānijā, Kanādā, Slovākijā, Vācijā, Latvijā.

Izstāde galerijā "Romas dārzs" skatāma līdz 11.septembrim.

Galerija "Romas dārzs" atvērta no otrdienas līdz sestdienai pulksten 12 – 18, svētdienās pulksten 12 – 15. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 5 eiro, bērniem, skolēniem – 1 eiro, ģimenes biļete – 7 eiro, otrdienās ieeja bez maksas.