Annija Kopštāle ar nopelnīto balvu. Foto no Facebook.com.


Pirmssvētku nedēļā Dejas balvas ceremonijā Dailes teātrī tika pasniegtas balvas par 2019. – 2020.gada izcilākajiem sasniegumiem dejas nozarē, ziņo aģentūra LETA.


Labākās baletdejotājas balva piešķirta Annijai Kopštālei par Odetas-Odīlijas lomas interpretāciju iestudējumā "Gulbju ezers". Lai gan Annija Kopštāle dzimusi Rīgā, viņas vectēvs, foto vecmeistars Gunārs Kopštāls ir liepājnieks, Liepājā dzimis un skolojies arī Annijas tētis, arhitekts un Mākslas akadēmijas pasniedzējs Aldis Kopštāls.

Dejas balvas ceremonijā apbalvojumi par izcilāko sniegumu tika pasniegti 12 kategorijās, savukārt mūža balvas šogad saņēma dejas pedagoģe, horeogrāfe un Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte un baleta premjers, kino aktieris, pedagogs, ilggadējs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas direktors Haralds Ritenbergs.


Katrs Dejas balvas laureāts saņēma naudas balvu un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti.


Divu gadu dejas notikumus vērtēja un laureātus izraudzījās žūrijas komisija ar baleta mākslas eksperti Agnesi Andersoni priekšgalā.


Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.