Publicitātes foto.


Svētdien, 23. jūlijā, pulksten 17 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē klausītājus sagaida tikšanās ar ASV ērģelnieku Kolinu Endrjūsu.

Mūziķis ir apbrīnojams ar savu enerģiju, piepildīto koncertgrafiku un neremdināmo vēlmi iepazīt pasaules interesantākos un nozīmīgākos instrumentus.


2023. gadā ērģelnieka koncerttūre norit pa visu zemeslodi – Austrāliju, Jaunzēlandi, Norvēģiju, Lielbritāniju, Slovākiju, Horvātiju, Norvēģiju, Somiju, Itāliju, ASV un Latviju.


Bez šaubām, Sv.Trīsvienības katedrāles ērģelēm ir milzīgs pievilkšanas spēks, kas pievelk māksliniekus no ārvalstīm. Endrjūss raksta: "Esmu dzirdējis daudz stāstu par instrumenta mehāniku un skaņu, koncerts Liepājā būs interesants un aizraujošs izaicinājums!"


Mākslinieks uzstājies pasaules prestižākajās koncertu norises vietās: "The Royal Festival Hall" Londonā, Kembridžas "King's College" koncertzālē, Maskavas konservatorijas Lielajā un Rahmaņinova zālē, Parīzes "Notre-Dame" katedrālē, Jēlas un Stenfordas universitātēs, "Suntory Hall" Tokijā, Pekinas Nacionālajā skatuves mākslas centrā, Sidnejas rātsnamā Austrālijā, Manilas Bambusa ērģeļu festivālā Filipīnās, kā arī neskaitāmās Eiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas katedrālēs un baznīcās.


Endrjūss ir viens no četriem ērģelniekiem pasaulē, kurš ieskaņojis visus Olivjē Mesiāna ērģeļdarbus. 2012. gadā ērģelnieka ieskaņotie Mesiāna "l' Ascension" un "Messe de la Pentecote" skaņdarbi ierindoti garīgās mūzikas ierakstu sarakstā kā izcils veikums.


Liepājas koncertā skanēs divas daļas no O.Mesiāna cikla "Livre du Saint Sacrement",  kā arī J.S.Baha, S.Franka un Dž. Bonē mūzika.