Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībniece, Liepājas puses rakstniece Gunita Lagzdiņa sagaidījusi iznākam savu ceturto grāmatu – romānu "Pareizs laiks". Svinīga atklāšana plānota gan Rīgā, gan Liepājā.
 
Romāns "Pareizs laiks" ir Gunitas Lagzdiņas otrais romāns. Debijas romāns "Lāde vaļā" dienasgaismu ieraudzīja 2020. gadā kā izdevniecības "Zvaigzne ABC" romantisko romānu konkursa laureāts. Pirms tam pie lasītājiem nonākuši stāstu krājumi "Spēlītes" (2017.) un "Ieraudzīt varavīksni" (2019.), kurus izdeva izdevniecība "Latvijas Mediji".

Vaicāta, par ko ir jaunais romāns, Gunita atbild: "Par attiecībām. Par draudzību, mīlestību un nodevību. Par morāli un ētiku. Par laimes meklējumiem un sapņiem. Par izvēlēm, ar kurām saskaramies teju katrs." Sižetu autore piesaka šādi: "Romāna galvenā varone Terēze pēc padsmit gadu laimes meklējumiem ārzemēs atgriežas Latvijā, lai kārtējo reizi visu sāktu no sākuma. Arī viņas jaunākajai māsai Gundegai dzīvē nav gājis viegli, bet nu beidzot viss šķiet nokārtojies – ir lielisks vīrs, pārtikusi dzīve un gaidāms pirmdzimtais. Arī Terēze sapņo par normālu ģimeni, taču karmas grābeklis nemitīgi piespēlē nepareizos vīriešus. Vai šoreiz viss izdosies vai arī sagaida kārtējais belziens pa pieri? Un kas ir labāk – turēties pie saviem principiem līdz galam un būt vienai un vientuļai vai nodot tos un samierināties ar laimes druskām no citu galda?"

Grāmatas redaktore Bārbala Simsone par romānu teic tā: "Laikā, kad ziņu virsrakstos lasāms tik daudz satraucošas un drūmas informācijas, literatūra, kas spēj sniegt gaišāku skatu uz dzīvi, ir nepieciešama kā svaiga gaisa malks. Gunitas Lagzdiņas "Pareizs laiks" ir romāns, kas ar vieglumu un humoru vēsta par mūžam aktuālo attiecību tēmu, vienlaikus izklaidējot un liekot padomāt arī par būtiskiem jautājumiem. Gunitas dzirkstošā, asprātīgā valoda ļauj šo stāstu izbaudīt kā vēsa šampanieša glāzi."

Grāmatas atvēršanas svētki plānoti:

7.decembrī pulksten 17 Rīgā, "Zvaigznes ABC" prezentāciju zālē K. Valdemāra ielā 6,
9.decembrī pulksten 17 Liepājā, bibliotēkā "Varavīksne" Brīvības ielā 39.

Laipni gaidīti visi interesenti! Pasākuma laikā būs gan stāstījums par autores radošo darbību, gan viktorīna un loterija, kā arī varēs iegādāties grāmatu ar atlaidi un tikt pie autogrāfa (Rīgā grāmatu varēs iegādāties "Zvaigznes" grāmatnīcā, pa ceļam ejot uz svinību telpu; Liepājā – pasākuma norises vietā).

Visām PPLA aktivitātēm vari sekot arī kontā "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" portālā "Facebook". Informāciju sagatavoja Piejūras pilsētu literārās akadēmija.