Ņemot vērā Liepājas radošo cilvēku vēlēšanos turpināt radoši darboties un spēju piedāvāt šim laikam piemērotus un interesantus projektus, Liepājā šogad varētu tikt izsludināts vēl viens kultūras projektu līdzfinansējuma konkurss, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, ziņo LETA.

Šogad pašvaldības budžetā bija paredzēts finansējums dažādu lielo kultūras notikumu atbalstam, kuri ieviesto ierobežojumu dēļ šovasar, visticamāk, netiks realizēti, līdz ar to budžetā veidosies pārpalikums, sacīja Deksnis.

"Mēs esam atcēluši vairākus lielus pasākumus, un visdrīzāk jau, ka vēl būs kādi pasākumi, kurus ierobežojumu dēļ nespēsim realizēt. Līdz ar to budžetā veidosies finansējums, kuru mēs sarunās ar kolēģiem aicināsim novirzīt līdzīgiem projektu konkursiem, lai atkal šādā veidā stimulētu kultūras jomu," sacīja Deksnis.

28.maijā noslēdzās projektu pieteikumu iesniegšana Liepājas Kultūras pārvaldes izsludinātajā projektu konkursā kultūras un mākslas nozares atbalstam. Kopumā tika saņemti 58 projektu pieteikumi.

Kopējā summa, kas tiek prasīta projektu realizācijai, ir vairāk nekā 148 000 eiro, kas teju trīs reizes pārsniedz pieejamo finansējumu 50 000 eiro.

"58 projekti - tas ir labi, un parāda, ka tiešām šie kultūras cilvēki nav atmetuši visam ar roku, turpina radoši domāt, strādāt un arī piedāvāt mums šim laikam piemērotus produktus," sacīja Deksnis.

Kā stāstīja domes priekšsēdētāja vietnieks, viņaprāt, atbalstot kultūras pasākumus, svarīga ir daudzveidība, lai katrs interesents varētu atrast kaut ko sev piemērotu.

"Šis ir tāds īpašs laiks, kad mēs akcentu liekam vairāk uz atbalstu, lai radošie cilvēki turpinātu strādāt un nebūtu spiesti mainīt savu nodarbošanos," sacīja Deksnis. "Kaut gan šeit nevar teikt, ka mēs esam gatavi atbalstīt jebkuru projektu, taču svarīgi ir, lai mēs turpinām darboties, lai ir šis plašais piedāvājumu klāsts visdažādākās jomās."

Šodien ir Kultūras pārvaldes projektu konkursa pēdējā vērtēšanas diena un, visticamāk, nākamnedēļ jau sāksies darbs pie līgumu gatavošanas un slēgšanas.