Literatūras gada balvas ekspertu komisija par labākajiem 2018. gadā izdotajiem darbiem atzinusi arī četru liepājnieku – Guntas Šnipkes, Janas Egles, Andras Manfeldes un Māra Runguļu – darbus.

Kā vēsta portāls rakstnieciba.lv, Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija – literatūrkritiķe Anda Baklāne, rakstniece Inga Ābele, literatūrzinātniece Eva Eglāja – Kristsone, rakstnieks un tulkotājs Vilis Kasims, dzejnieks Ronalds Briedis, rakstniece Laura Dreiže un literatūkritiķis, dzejnieks Aivars Madris – par labākajiem 2018. gadā izdotajiem literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā atzinusi:

Labākais dzejas darbs
Inga Gaile "Lieldienas", Neputns
Arvis Viguls "Grāmata", Orbīta
Uldis Bērziņš "Idilles", Neputns
Liāna Langa "Velēnu kleita", Neputns
Gunta Šnipke "Ceļi", Mansards

Labākais prozas darbs
Māra Zālīte "Paradīzes putni", Dienas Grāmata
Inga Žolude "Materia botanica", Dienas Grāmata
Jana Egle "Svešie jeb miļeņkij ti moi", Latvijas Mediji
Andra Manfelde "Mājās pārnāca basa", Latvijas Mediji

Labākais literatūras darbs bērniem

Māris Rungulis "Trīs Nāves Mārtiņdienā. Pārupes spoku stāsti. 2. grāmata", Liels un mazs
Kārlis Vērdiņš, poēma "Dilles tante", Liels un mazs
Lilija Berzinska "Skelets skapī", Dienas Grāmata
Aivars Kļavis, triloģija "Ceļš uz nezināmo zemi", Zvaigzne ABC

Labākais tulkojums
Guntara Godiņa tulkotais igauņu eposs "Kalevdēls", Neputns
Gitas Grīnbergas un Dena Dimiņa tulkotais Žorža Pereka romāns "Dzīve lietošanas pamācība", Mansards
Māras Poļakovas tulkotais Dāvida Grosmana romāns "Bārā ienāk zirgs", Jāņa Rozes apgāds
Daces Meieres tulkotais Kristinas Sabaļauskaites romāns "Silva rerum IV", Zvaigzne ABC

Spilgtākā debija
Ināra Kaija Eglīte "Kliedziens starp āboliem", Neputns
Haralds Matulis "Vidusšķiras problēmas", Mansards
Dainis Deigelis "Dievs beidz", Valters Dakša

Ekspertu komisija šogad nolēmusi piešķirt speciālbalvu par īpašu veikumu literatūrā, izceļot bilingvālo dzejas krājumu "Trilium/Trillium" lībiešu un angļu valodā, kura autori ir lībiešu dzejnieki Baiba Damberga, Valts Ernštreits un Ķempju Kārlis, atdzejojumu angļu valodā radījuši Uldis Balodis un Raians van Vinkls. Krājums tapis, Latvijai gatavojoties viesu valsts statusam Londonas grāmatu tirgū 2018.gadā, krājuma izdevējs – biedrība"Līvõ Kultūr sidām".

Mūža balvu ekspertu komisija nolēma piešķirt 1920.gadā dzimušajai, Londonā dzīvojošajai dzejniecei un atdzejotājai Veltai Sniķerei par izcilu un spilgtu ieguldījumu Latvijas dzejā un atdzejā, dzeju lasījumos atklājot vārdu sinerģijā ar roku kustību veidotām zīmēm, ko jogas praksē dēvē par mudrām. Veltas Sniķeres, kas ir arī praktizējoša jogas skolotāja, dzeju mēdz pielīdzināt mantrām, kas lakoniskos valodas tvērumos atklāj visa esošā būtību un savstarpējo saikni. V.Sniķeres atdzejojumā angļu valodā klajā nākusi Andreja Eglīša, Vizmas Belševicas, Zinaīdas Lazdas u.c. autoru dzeja, 2019.gadā angļu valodā izdotas arī latviešu dainas.

Latvijas Literatūras gada balvas tiks pasniegtas 25. aprīlī pulksten 18 Sūkņu stacijā, Rīgā, Maskavas ielā 196. Balvu ieguvēji saņems naudas balvas, kā arī balvas simbolisko veidolu – LALIGABAS lampu, kuras idejas autors – dizaina studija "MĀJO". Šī gada vizuālo identitāti veidojis mākslinieks Mareks Hofmanis. Balvas pasniegšanas ceremoniju veido publiciste Anete Konste, teātra un kino režisore Marta Elīna Martinsone, arhitekts un scenogrāfs Ivars Veinbergs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone. Pasākumu vadīs aktieri Inga Alsiņa – Lasmane un Gatis Maliks, par kosmiski muzikālām intermēdijām rūpēsies Sniedze Prauliņa.