Pirmdien, 29.oktobrī pulksten 17 foto māksliniece un grafiķe Irina Tīre aicina uz sarīkojumu Latviešu biedrības nama kamerzālē.

Māksliniece pati to sauc par „muzikāli fotogrāfisku” sarīkojumu, un ļoti negribīgi piekrīt, ka tas tiek saistīts ar nozīmīgu viņas dzīves gadskārtu, kas apritēs tieši 29.oktobrī.

Sarīkojumā būs gan Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi, kas spēlēs dažādos sastāvos, gan Irinas Tīres fotogrāfiju ekspresizstāde speciāli šim vakaram, gan mazi pārsteigumi, par kuriem iepriekš nemēdz stāstīt.

Dzimšanas dienā Irina Tīre kafejnīcā „Boulangerie” būs izlikusi apskatei savu darbu ekspozīciju „Vecliepāja grafikās” – dažādos laikos zīmētus Liepājas skatus. Bet jau nākamajā dienā – 30.oktobrī pulksten 17 – māksliniece aicina uz vēl vienu savu darbu skati galerijā „UPB”. Tur būs skatāmi mākslinieces pasteļi un zīmējumi – no miniatūrām līdz lielformāta darbiem. Izstādei dots nosaukums „Liepājas akcenti”.
Jau rakstījām, ka izdošanai sagatavots arī Irinas Tīres fotogrāfiju albumu „Skatiens”.

Lielu daļu no vairāk nekā pusotra simta tajā iekļautajiem foto darbiem veido portreti – Liepājas teātra aktieri, kas fotografēti 2000.gadā, mūziķi, jaunās māmiņas ar bērniem. Tāpat albumā iekļautas citas autorei mīļas tēmas – klusās dabas, kā arī Liepājas ielas, laukumi un nami dažādos laikos.

Lai grāmatu varētu izdot iesietu cietos vākos un tā būtu kā loģisks turpinājums pirms pieciem gadiem izdotajam albumam „Liepāja grafikās”, māksliniecei joprojām noderētu labvēļu atbalsts. Ziedojumus var ieskaitīt „Swedbank” kontā: LV91HABA0551034413785 Irinai Tīrei.

Uzziņa
Irina Tīre – foto māksliniece, grafiķe, dejotāja – dzimusi 1937.gada 29.oktobrī Liepājā.

1957.gadā ar izcilību absolvējusi Liepājas Mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu, studējusi Maskavas Poligrāfijas institūta Iespieddarbu mākslinieciskās un tehniskās noformēšanas fakultātē, diplomdarbs: bukleti "Ceļvedis pa Liepāju" un "Liepājas skati oforta lapās."

Jaunībā nodarbojusies ar mākslas vingrošanu pie treneres Ausmas Lēmanes, 24 gadus bijusi dejotāja Liepājas teātrī.

1957.– 1971.gadam strādājusi Liepājas tipogrāfijā par litogrāfiju zīmētāju, līdz 1988.gadam – par tipogrāfijas mākslinieci.

Kopš 1978.gada Liepājas Tautas fotostudijas dalībniece (1995.gadā personālizstāde Rīgas Foto namā; 2007.gadā jubilejas personālizstāde Liepājā u.c.)

2002.gadā izdevusi albumu "Liepāja grafikās".

Piešķirts Fotomākslas starptautiskās federācijas (FIAP) goda nosaukums AFIAP (foto māksliniece).

2007.gadā saņēmusi titulu „Gada liepājniece”.

Dzīves moto: “Kamēr vari, tikmēr dari.”