Sestdien, 17. oktobrī, Liepājas teātris gaida skatītājus uz divām izrādēm – pulksten 13 un 18 (jau izpārdota) – abas ir režisores Māras Ķimeles iestudētās Ivana Viripajeva lugas "Saviļņojums" pirmizrādes.


Arī šai pirmizrādei vajadzēja notikt jau pavasarī, taču, kā daudz ko citu, arī to izjauca pēkšņi sākusies pandēmija.


Gados jaunais krievu dramaturgs Ivans Viripajevs (1974), kurš, pēc teātra vadītāja Herberta Laukšteina sacītā, šobrīd dzīvo Berlīnē, ir populārs ne tikai savā dzimtenē Krievijā, bet arī Eiropā, tajā skaitā Latvijā. Taču Liepājas teātrī gan iestudēts pirmoreiz.


Pavisam jauna ir arī luga "Saviļņojums", kas sarakstīta 2019. gadā. Stāsts ir par pasaulslavenu poļu izcelsmes amerikāņu rakstnieci Ulju Rihti, pie kuras ieradies poļu žurnālists, lai viņu intervētu. Par spīti meitas un Rihtes literārā aģenta iebildumiem intervija notiek, turklāt tajā netrūkst negaidītu pavērsienu, savijoties reāliem faktiem un rakstnieces radošās fantāzijas radītiem mītiem. Dramaturgs veikli savijis intrigu, lai skatītāju uzmanība neatslābtu.


Lugas centrālo varoni pārliecinoši atveido aktrise Inese Kučinska, izrādē skatītāji tiksies arī ar aktieriem Viktoru Elleru, Ilzi Trukšāni, Sandi Pēci, Edgaru Ozoliņu un Rolandu Beķeri.


Skatuvi ietērpis scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, aktierus – kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, izrādes gaismu partitūru veidojis Mārtiņš Feldmanis.


Izrāde tiks spēlēta arī 18.oktobrī, kā arī 5. un 6.novembrī.