Piektdien, 9.septembrī, pulksten 19 Liepājas autoostā norisināsies Dzejas dienu akcija "Sirds uz perona", informē tās koordinātore Liepājā Daina Vanaga.

Akcijas laikā ikviens dzejas mīļotājs tiek aicināts nolasīt, nodungot, izdziedāt sevis rakstītu vai iemīļotu kāda cita autora dzejoli vai dziesmu. Šogad akcijas moto ir "Biļete līdz paralēlei".

Akciju aizsākusi un no 2011. gada organizē Tukuma Literātu biedrība. Šogad akcijā plāno iesaistīties jaunie un radošie 17 dzelzceļa stacijās un autoostās Latvijā un citur pasaulē. Šogad dalību jau apstiprinājušas tādas stacijas kā Tukums, Liepāja, Spāre, Ventspils, Sigulda, Valmiera, Ogre, Limbaži, Brocēni, Rēzekne, Kuldīga, Saldus, Reņģe, ārpus Latvijas – Bergena, Londona, Reikjavīka, Austrālija.

Stacijas, kas var nodrošināt interneta pieslēgumu, iesaistās tiešraidē, kuras epicentrs šogad ir tieši Liepāja:


Dzejas dienu akcijas “Sirds uz perona" ģeogrāfija ar katru gadu kļūst arvien plašāka, ar sliedēm vai ceļu simboliski vienojot simtiem cilvēku Latvijā un ārpus tās. Tas ir demokrātisks pasākums, kur nav uzaicināti dzejnieki, nav strikta scenārija, nevienam nekas netiek uzspiests. Atmosfēru rada paši "dzejas pasažieri", lasot sev tīkamus dzejoļus (šogad par paralēlēm dzīvē), spēlējot ģitāru, dziedot un pat dejojot, ja tīk. Visi, kas vēlas, var atstāt uz perona savas "sirdis" – zīmējumus, dzejas rindas, īpašus vēstījumus.

Biļete līdz Paralēlei ir iespēja ar dzejas maģisko spēku ievibrēt kustību līdz atgriezeniska procesa iespējai. Tā, lai ik viļņa paralēlei būtu Devītā spēks.

Vairāk par pasākumu un pasākuma norisēm: https://www.facebook.com/events/1282302011809809/

Akcijas norise Liepājā tiek nodrošināta ar nodibinājuma “VIA Cultura" un Liepājas CZB atbalstu. Projektu atbalsta VKKF un Tukuma novada dome.