Ar Daiņa Rudens un Ērika Caunes veidoto sienas gleznojumu uz brandmūra Krišjāņa Valdemāra ielas un Peldu ielas stūrī Liepājā pamazām ienāks vairāki laikmetīgās mākslas paraugi.

Par to portālu informēja SIA "Lielais dzintars" valdes locekle Baiba Bože.

Pēc Božes sacītā, visu laikmetīgās mākslas projektu, ko paredzēts īstenot mākslas formuma "Atklāj savu dzintaru!" ietvaros koordinē Mākslas akadēmijas profesors un Glezniecības nodaļas vadītājs Andris Vītoliņš. Tostarp arī zibenīgi – trīs dienu laikā – realizēto sienas gleznojumu "Skaņu vīrs" uz brandmūra Krišjāņa Valdemāra ielas un Peldu ielas stūrī. Šī mākslas darba autori ir divi jauni mākslinieki – Dainis Rudens un Ēriks Caune.

Taču tas nav vienīgais darbs, ko jau tuvākajā laikā skatīs liepājnieku un pilsētas viesu acis, sacīja Bože. Augusta sākumā divi citi pazīstami mākslinieki – Aigars Bikše un šā gada Purvīša balvas skatītāju simpātiju ieguvējs Gintars Krumholcs – rādīs savus darinātos skulpturālos darbus. Bikšes darbs "Libau-Halifax-Libau" būs izvietots skvērā Kūrmājas prospekta un Graudu ielas stūrī, bet Krumholca "Rozes Vārdā" – pie Liepājas Universitātes ēkas (bijušais Liepājas tehnikums) Avotu ielas un Krišjāņa Valdemāra ielas stūrī.

Visu darbu kopīga atklāšana paredzēta 8.augustā pulksten 16, informēja Bože.

Portāls jau rakstīja, ka Mākslas forums piedāvās daudzpusīgu pasākumu klāstu – no multimediālā koncertuzveduma un tēlniecības personālizstādes līdz modernā baleta pirmizrādei.

"Forums izcelsies gan ar jau iemīļotām pēdējā laika Latvijas kultūras pērlēm kā izrāde "Pūt, vējiņi!", gan neierastiem un pat provokatīviem projektiem, tostarp, laikmetīgās mākslas izstādēm un, protams, ekspresīvo koncertuzvedumu "Mēness Pjero"," stāsta "Lielais dzintars" valdes locekle Baiba Bože.

6.augusta vakarā, vienlaikus atklājot mākslas forumu un jaunu kultūras norišu vietu Liepājā – Romas dārzu – skatītājus priecēs izteiksmīgais "Teleports" Artūra Cingujeva un vēl nesen Glastonberijas festivālā panakumus guvušā Valtera Pūces izpildījumā. Mūzikas un mākslas piedzīvojums, kas klasiskās mūzikas burvību un tango ritmu vētraino emocionalitāti apvienos ar abu jauno mākslinieku virtuozitāti un saturiski un vizuāli bagātajām Daces Pūces video gleznām.

Neierastā un provokatīvā cienītājiem foruma organizatori 8.augusta vakarā piedāvā vienu no pirmajiem ekspresionisma darbiem mūzikā – Arnolda Šēnberga melodrāmu "Mēness Pjero", ko uz Liepāju atvedusi uzveduma veidotāja un soliste, liepājniece Baiba Bartkeviča, kura ikdienā pasniedz prestižajā laikmetīgās dejas un skatuves mākslas skolā P.A.R.T.S. Briselē un regulāri uzstājas dažādos koncertos un akadēmiskās mūzikas festivālos Eiropā.

Visu foruma norises laiku liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt arī laikmetīgo mākslu telnieka Egona Peršēvica personālizstādi "?ā????" , kā arī jau pieminētos laikmetīgās mākslas objektus pilsētas ielās.

Mākslas forums "Atklāj savu dzintaru!" norisināsies Liepājā no 6. līdz 29.augustam; tā programmā – brīvdabas teātra izrāde Karostas manēžā, džezs, simforoks, laikmetīgā māksla u.c. Forumu vēl pirms oficiālās ēkas atvēršanas organizē jaunā koncertzāle "Lielais dzintars".

Biļetes uz foruma pasākumiem pieejamas "Biļešu paradīze" kasēs un mājaslapā.

Foruma programma skatāma koncertzāles "Lielais dzintars" Facebook lapā.

Forums tapis ar Kultūras ministrijas, Radio SWH, SIA "Krāsu serviss" un "Romas dārzs" atbalstu.