Somu dzejniece Heli Lāksonena kopā ar dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu no 29.janvāra līdz 1.februārim ar lasījumiem un stāstījumiem uzstāsies Pāvilostā, Alsungā, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā.


Dzejas ceļojumu rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, starptautiskā biedrība "Poetry Ride" un Somijas J. Rozentāla biedrība.

2019.gada beigās izdevniecībā "Pētergailis" iznāca Heli Lāksonenas dzejas izlase "Soul. Burkans. Undens" Guntara Godiņa atdzejojumā. Tā ir Heli Lāksonenas trešā latviski izdotā grāmata. Pirms tam ir iznākusi dzejas izlase "Kad gos smei" (2012) un dzejas grāmata bērniem "Piec ait kalns" (2015).

Heli Lāksonena ir viena no populārākajām dzejniecēm Somijā. Publiku viņa iekarojusi un apbūrusi gan ar rakstīto tekstu, gan šarmu, lasot savus dzejoļus uzstāšanās reizēs. Viņas grāmatas un klausāmgrāmatas (CD) Somijā iznāk desmitos, pat simtos tūkstošu eksemplāru.

Heli Lāksonena dzejoļus raksta un lasa dienvidrietumu somu valodas dialektā jeb tā saucamajā īsajā somu valodā, ko runā apvidū ap Turku, Ūsikaupunki un Laitilu. Guntars Godiņš atdzejojumā izmanto lībiskā dialekta Vidzemes izloksnes iezīmes.

1.februārī Rīgā, K. K. fon Stricka villā notiks Heli Lāksonenas jaunās dzejas izlases "Soul. Burkans. Undens" atvēršanas svētki.

WILLA Teātris gatavo Heli Lāksonenas dzejas uzvedumu "Putn ilgs" (režisors Varis Piņķis, aktrise Inga Alsiņa-Lasmane). Tikšanās reizē ar somu dzejnieci, būs iespēja noskatīties arī nelielu fragmentu no topošās izrādes.

Brauciena programma:

29. janvārī

Pulksten 13 Pāvilostā, Pāvilostas skolā, Dzintaru iela 52
Pulksten 15 Alsungā, tējas namiņā "Sapņotava", Skolas iela 11a.
  
30. janvārī
Pulksten 11. Liepājā, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, Ausekļa ielā 9.
Pulksten 17 Liepājā, bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis", Malkas iela 4 (ieeja no pagalma, 3.stāvs)

31. janvārī

Pulksten 16 Kuldīgā, Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, 1905. gada iela 6, (2. stāvā)

1.februārī

Pulksten 16 Rīgā, WILLA Teātris, K. K. fon Stricka villā, Aristida Briāna iela 9 (ieeja no Aristida Briāna ielas)