Folkloras kopas "Ķocis” dalībnieki sekmīgi piedalās 15. stāstnieku konkursa "Teci, teci valodiņa” finālā.

Četri Liepājas Bērnu un jauniešu centra (BJC) folkloras kopas dalībnieki kopā ar skolotāju Solveigu Pētersoni uz konkursu devās, lai visai Latvijai demonstrētu savus talantus. 112 stāstnieku konkurencē augstāko novērtējumu – "Kēniņienes” titulu – ieguva liepājniece Anna Elizabete Stūre.

Ne katram ir pa spēkam pastāstīt garumgaru brīnumpasaku, runāt pupiņvalodā, sasmīdināt nopietnus ļaudis ar kādu joku vai atdarināt putnu balsis. No Lejaskurzemes novada pusfināla savu stāstītprasmi Rīgas žūrijai devās rādīt arī liepājnieces Laura Šaķe, Anete Kļaviņa un Franciska Anna Beļāne. Žūrijas sastāvā šogad bija Latviešu folkloras krātuves pārstāvji Baiba Krogzeme-Mosgorda, Guntis Pakalns, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, sākumskolas skolotāja un grāmatu autore no Rīgas Iveta Irbe, Nacionālā Salaspils botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns un pētniece Daina Roze, kā arī iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji – Valentīna Iņķe no Šķibes, Inita Šalkovska no Jelgavas, Rasa Jansone no Pociema, Liene Ramāne no Lēdurgas un Pauls Anšics no Basiem un citi.

Stāstnieku konkursā jāprot atraktīvi pastāstīt kādu tautas pasaku, atgadījumu no dzīves, anekdoti, joku, spoku stāstu vai ātrrunu, un tad kompetenta žūrija stāstniekam piešķir Mazā, Lielā vai Dižā stāstnieka nosaukumu.

Konkurence milzīga: šogad finālā piedalījās 112 jaunie stāstnieki no visas Latvijas. Ja izdodas trīs gadus iegūt Dižā stāstnieka titulu, tad stāstnieks tiek aicināts piedalīties superfinālā – Ķēniņu cīņās, kur jāizpilda dažādi uzdevumi, jāpastāsta dažādi stāsti un jāparāda sava stāstītprasme veselu divu stundu garumā. Tā ir iespēja iegūt Stāstnieku Ķēniņa titulu.

Šogad uz Ķēniņu cīņām devās arī liepājniece Anna Elizabete Stūre, kas, pieveicot par sevi vecākās Elīzu Tropu no Lubānas un Lāsmu Rudovicu no Saldus, uzvarēja un saņēma stāstnieku Ķēniņienes titulu. Anna iekaroja visas žūrijas simpātijas, un jau pēc konkursa viņas koordinātes jautāja Latvijas Radio pārstāvji, tādēļ droši zinām, ka tuvākajā laikā Annas Elizabetes Stūres balss būs dzirdama Latvijas radio raidījumā "Greizie Rati”, pastāstīja folkloras kopas "Ķocis” vadītāja Solveiga Pētersone. Annas dalība stāstnieku konkursā ir beigusies, turpmāk viņa kā eksperte piedalīsies stāstnieku konkursa finālā žūrijas sastāvā un jau nākošgad pasniegs diplomu jaunajam stāstnieku Ķēniņam.

Arī pārējie mūsu dalībnieki guva panākumus: Franciska Anna Beļāne jaunākajā grupā, Laura Šaķe un Anete Kļaviņa vecākajā grupā saņēma Lielā stāstnieka nosaukumu.