Grupa "Ogas" aicina mūzikas mīļotājus uz aizraujošu pavasara etnoballi, kas notiks "Pegaza pagalma" viesistabā jau šo sestdien, 6.aprīlī, informēja SIA "Liepaja Music" sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Gaiķe.

"Ogu" mūziķus vieno interese par tradicionālo un pasaules mūziku. "Ogas" jau iekarojušas klausītāju sirdis ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Beļģijā un Kanādā. "Ogas" izpilda tradicionālo tautas mūziku, savu oriģinālmūziku, izmantojot tautasdziesmu tekstus, ziņģes no Folkloras arhīva, dančus un pasaules tautu melodijas oriģinālos un mūsdienīgos aranžējumos. Grupas dalībnieki spēlē akustiskos instrumentus – kokli, vijoli, mandolīnu, stabules, akordeonu, dūdas, varganu, pievienojot basu, sitamos instrumentus un spēcīgu vokālu.

Tas nav viss – ballē piedalīsies arī folkloras kopas "Ķocis" dalībnieki. Folkloras kopa muzicē, dzied, iet rotaļās, stāsta, joko un organizē dančus. Šajā vakarā viņi kļūs par jūsu gidiem tautas deju valstībā, parādot nepieciešamos soļus un kustības. "Ķocis" piesaista uzmanību arī ar to, ka tā dalībnieki valkā Lejaskurzemes krāšņākos tautastērpus no Bārtas, Nīcas, Rucavas un Pērkones.

Gan "Ogas", gan "Ķocis" par savu aicinājumu uzskata tradīciju apguvi, saglabāšanu un popularizēšanu, īpaši tradicionālās dziedāšanas jomā. Tāpēc jums būs iespēja izbaudīt ne tikai dejošanu, bet arī iedziļināties atskaņoto melodiju vēsturē. Savukārt vakara dūšīgākie dancotāji un dziedātāji tiks pie "Ogu" debijas albuma "Laikarati" un "Ogu īpašā". Kas tas ir – uzzināsiet pavasara etnoballē, kas notiks 6.aprīlī pulksten 20 "Pegaza pagalma" viesistabā (Kuršu iela 20, Liepāja).

Ieejas maksa – 7 eiro. Skolniekiem, studentiem un pensionāriem – 5 eiro.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Papildus informācija un jaunumi – "Pegaza pagalma" sociālajos tīklos Facebook un Instagram.